Inwestycja nie tylko przyczyni się do rozwoju fabryki i wzrostu zatrudnienia lecz także wpłynie na rozwój gospodarczy Warmii i Mazur m.in. poprzez zatrudnienie kolejnych firm podwykonawczych z regionu.
Olsztyńska fabryka opon Michelin zatrudnia ponad 4 tys. osób i jest największym pracodawcą na Warmii i Mazurach. Z fabryką współpracuje też około 400 firm podwykonawczych. Od 1995 roku, czyli od początku swojej obecności w Polsce, do roku 2013 firma Michelin zainwestowała w Olsztynie około 500 milionów euro. Dzięki tym inwestycjom olsztyńska fabryka Michelin stała się jedną z najnowocześniejszych fabryk opon na świecie. W Olsztynie produkowane są opony do samochodów osobowych i dostawczych, ciężarowych, pojazdów rolniczych, a także tkaniny kordowe i formy
W inauguracji inwestycji, która odbyła się w Olsztynie w poniedziałek 14 kwietnia udział wzięli m.in.: Wicepremier, Minister Gospodarki Janusz Piechociński, Wojewoda Warmińsko-Mazurski Marian Podziewski, Ambasador Republiki Francuskiej w Polsce Pierre Buhler, Prezes Michelin Polska John Young, Dyrektor Linii Produktowej Opon Rolniczych Grupy Michelin Emmanuel Ladent, Dyrektor Fabryki Michelin w Olsztynie Jarosław Michalak, przedstawiciele władz samorządowych, Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych oraz Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
- Decyzję koncernu Michelin o lokalizacji nowej inwestycji w Polsce traktuję jako dowód zaufania do rządu i władz lokalnych. Świadczy to również o tym, że duże koncerny postrzegają Polskę jako miejsce atrakcyjne do inwestowania - - powiedział wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński podczas otwarcia rozbudowanej części Zakładu Opon Rolniczych fabryki Michelin Polska S.A. w Olsztynie.
Wicepremier Piechociński podkreślił, że najnowsza inwestycja Michelin ma ogromne znaczenie dla polskiego przemysłu. – Koncern podejmuje działalność biznesową, współpracuje również z trzema uczelniami wyższymi: Uniwersytetem Warmii i Mazur w Olsztynie, Politechniką Warszawską i Politechniką Gdańską – dodał.
Szef resortu gospodarki zaznaczył także, że rozbudowa zakładu w Olsztynie oznacza nie tylko stabilność miejsc pracy w regionie, ale stanowi również dla innych przedsiębiorców rękojmię korzystnych warunków dla prowadzenia działalności. – Z fabryką współpracuje już dziś ok. 400 firm podwykonawczych, a w wyniku nowej inwestycji może być ich jeszcze więcej – zauważył.
Komentarze (0)
Dodaj swój komentarz