Pożyczki pozabankowe
Jeszcze do niedawna najpopularniejszą formą pożyczek internetowych były chwilówki, czyli zobowiązania zawierane na okres jednego miesiąca i spłacane w jednej racie. Jest to korzystna forma kredytu wyłącznie w przypadku, kiedy mamy pewność, że będziemy w stanie spłacić całą sumę w terminie uwzględnionym w umowie pożyczki. W przeciwnym przypadku narażamy się na stres i nieprzyjemności, takie jak kary umowne, odsetki, proces windykacji itp.
Pozabankowe instytucje finansowe wyszły jednak naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, oferując pożyczki ratalne, które dają komfort spłaty zadłużenia w dogodnych ratach miesięcznych.
Ile wynosi maksymalny okres kredytowania?
Pozabankowe firmy pożyczkowe specjalizują się głównie w umowach zawieranych na krótsze terminy. Oznacza to, że nie otrzymamy w nich pożyczki na 10, czy nawet na 5 lat. Zwykle maksymalny okres spłaty wynosi 2 lata, a więc zobowiązanie rozłożone jest na 24 dogodne raty. Pozwala to konsumentom na swobodne oddawanie długu w formie dopasowanej do ich możliwości finansowych. Liczbę oraz kwotę miesięcznych rat możemy sami określić w kalkulatorze, na stronie internetowej firmy pożyczkowej podczas składania wniosku. Należy jednak pamiętać, że liczba rat, a tym samym wysokość miesięcznej kwoty do spłaty, jest zależna od naszej zdolności kredytowej.
Jak wybrać pożyczkę dogodną dla siebie?
W przypadku zaciągania pozabankowej pożyczki na raty warto zapoznać się z propozycjami kilku firm. Warte uwagi są np. pożyczki pozabankowe w Aasapolska.pl. Firma ta oferuje swoim nowym klientom atrakcyjną pożyczkę ratalna na kwotę do 10 000 złotych z możliwością rozłożenia jej spłaty na 24 raty. Na stronie internetowej pożyczkodawcy znaleźć można wygodną symulację kosztów, pozwalającą na określenie, ile wyniesie wysokość raty w zależności od okresu spłaty. Cały proces wnioskowania o pożyczkę wymaga minimum formalności – wystarczy posiadać własny rachunek bankowy, dokument tożsamości oraz telefon komórkowego. Cały proces weryfikacji i decyzja kredytowa udzielana jest jeszcze tego samego dnia, a wypłata gotówki następuje zaraz po uzyskaniu pozytywnej oceny wniosku kredytowego i akceptacji umowy kredytowej przez kredytobiorcę.
Decydując się na zobowiązanie finansowe, jakim jest pożyczka pozabankowa, należy zachować rozwagę i mierzyć siły na zamiary. Nigdy nie należy zawyżać swoich miesięcznych dochodów celem uzyskania wyższej kwoty zobowiązania, gdyż może się później okazać, że nie będziemy w stanie spłacać swoich zobowiązań. Pożyczać trzeba rozsądnie, analizując swoje możliwości finansowe, gdyż pożyczkę w instytucji pozabankowej trzeba będzie oddawać regularnie. W przypadku opóźnień w spłatach narazimy się na dodatkowe koszty i niepotrzebne nieprzyjemności, takie jak np. proces windykacji.