W samym Olsztynie, jak i w województwie warmińsko-mazurskim największym pracodawcą jest koncern oponiarski Michelin. W 2015 roku olsztyńska fabryka opon obchodziła swoje 20-lecie istnienia. Obecnie jest największą fabryką opon w Polsce i jednym z największych zakładów produkcyjnych Michelin w skali świata. Mieszkańcy Olsztyna mogą znaleźć tam pracę.
Kogo poszukuje Michelin?
Warmińsko-mazurska fabryka Michelin poszukuje do pracy w Olsztynie mistrza utrzymania ruchu elektroenergetyka, menadżera zespołu produkcyjnego, specjalistę do spraw wdrożeń do Zakładu Produkcyjnego Kordów Michelin oraz szeregowych pracowników produkcyjnych.
W zamian pracownicy uzyskiwać będą sprawiedliwe wynagrodzenie, wysoką jakość środowiska pracy, indywidualny program szkoleń i możliwość robienia kariery zawodowej. Pracownicy wykonują pracę w fabryce w Olsztynie w organizacji zmianowej.
Wymagania pracodawcy
W zależności od stanowiska Michelin stawia inne warunki zatrudnienia. W przypadku oferty pracy w Olsztynie dla mistrza utrzymania ruchu elektroenergetyka wymaga się, aby kandydat legitymował się wykształceniem o specjalności inżynier elektroenergetyk lub inżynier elektryk. Niezbędne jest kilkuletnie doświadczenie w zarządzaniu zespołem pracowników przy pracach w warunkach szczególnie niebezpiecznych, dobra znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym, zarówno w mowie, jak i w piśmie oraz posiadanie uprawnień energetycznych SEP > 16 kV na linie przesyłowe.
Menadżer Zespołu produkcyjnego powinien mieć zaś wykształcenie wyższe techniczne, minimum 3 lata doświadczenia na stanowisku menadżerskim w obszarach zarządzania produkcją, przepływem lub zasobami ludzkimi. Preferowane jest przy tym doświadczenie w firmach o produkcyjnym profilu działalności. Michelin wymaga także, aby kandydat do pracy w Olsztynie odznaczał się znajomością języka angielskiego lub francuskiego, w stopniu pozwalającym na swobodną komunikację w mowie i w piśmie.
Osoby aplikujące na stanowisko specjalistyczne w Zakładzie Produkcji Kordów muszą liczyć się z tym, że Michelin poszukuje zainteresowanych współpracą inżynierów włókiennictwa. Po odbyciu sześciomiesięcznego przygotowania w Zakładzie Produkcji Kordów w fabryce w Olsztynie, pracownik rozpocznie kilkuletni etap szkoleń w fabryce Michelin we Francji. Dlatego też wymagana jest znajomość języka francuskiego i angielskiego pozwalająca na swobodną komunikację w mowie i w piśmie. Warunkiem przyjęcia jest posiadanie wykształcenia wyższego na kierunkach chemicznych, w tym preferowane jest włókiennicza inżynieria chemiczna.
Komentarze (10)
Dodaj swój komentarz