Dziś jest: 22.11.2024
Imieniny: Cecylii, Stefana
Data dodania: 2018-10-23 11:10

Redakcja

Nowa-stara Rada Miasta. Olsztynianie ponownie zaufali tym samym rajcom

Skład Rady Miasta na kadencję 2018-2022 pełen jest nazwisk radnych, którym udało się wywalczyć reelekcję. Pośród dobrze już znanych radnych znajdziemy i nowe twarze.

reklama

Mieszkańcy Olsztyna wybrali nową Radę Miasta, która będzie obradować przez najbliższe cztery lata. To właśnie radni będą decydować o większości inwestycji, budżecie miasta, czy nowych planach rozwoju i zagospodarowania miasta.

Dlatego tak ważne było oddanie głosu na radnego, który będzie działał zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców miasta. Okazuje się, że liczne, kontrowersyjne decyzje radnych ubiegłej kadencji nie nadszarpnęły zaufania mieszkańców, którzy w większości postawili na stary skład rady. Radni nowej kadencji to w większości znane już twarze.

Klub Radnych PO-PSL-Nowoczesna w poprzedniej kadencji tworzyli radni: Jan Tandyrak, Ewa Zakrzewska, Halina Ciunel, Łukasz Łukaszewski, Joanna Misiewicz, Robert Szewczyk, Tomasz Głażewski, Maja Antosik, Danuta Ciborowska.

W nowej kadencji zabraknie dotychczasowego przewodniczącego klubu Jana Tandyraka. W składzie koalicyjnego klubu zabraknie także Mai Antosik i Danuty Ciborowskiej.

Wśród radnych Koalicji Obywatelskiej (Nowoczesna, PO) pojawią się za to zupełnie nowe twarze: Wiktor Wójcik, Marta Kamińska, Paweł Klonowski.

W klubie radnych Prawa i Sprawiedliwości również niemałe zmiany. W poprzedniej kadencji w skład klubu wchodzili radni: Dariusz Rudnik, Leszek Araszkiewicz, Jarosław Babalski, Ewa Piotrowska, Grzegorz Smoliński, Maciej Tobiszewski, Elżbieta Wirska.

W nowej kadencji nie zobaczymy już Dariusza Rudnika, Grzegorza Smolińskiego i Macieja Tobiszewskiego. Mandaty wywalczyli: Elżbieta Wirska, Michał Wypij, Krzysztof Narwojsz, Jarosław Babalski, Marcin Nojman, Leszek Araszkiewicz i Zdzisława Tołwińska.

W klubie radnych Piotra Grzymowicza jedyną zmianą jest brak Mariana Zdunka – pozostały skład klubu nie uległ zmianie: Piotr Grzymowicz, Zbigniew Dąbkowski, Wanda Agnieszka Jabłońska, Mirosław Gornowicz.

Podobnie w klubie radnych Czesława Małkowskiego. Tu również skład radnych nie uległ zmianie: Czesław Małkowski, Elżbieta Nelly Antosz, Krystyna Flis, Monika Rogińska-Stanulewicz.

Nowym członkiem Rady Miasta będzie za to przedstawiciel Komitetu Wyborczego Wyborców ''Wspólny Olsztyn'' – Mirosław Arczak, znany w Olsztynie społecznik, przedstawiciel środowiska rowerowego – do niedawna oficer rowerowy działający przy prezydencie Olsztyna. Arczak zrezygnował jednak z tej funkcji uznając, że jest ona jedynie wydmuszką.

W Radzie Miasta nie zobaczymy już przedstawiciela SLD – radnego Krzysztofa Kacprzyckiego, który kandydował na prezydenta Olsztyna.

Komentarze (17)

Dodaj swój komentarz

  • PZPR. 2021-05-03 20:19:22 95.160.*.*
    Ta cała Ewa Zakrzeska to wieczna radna. Co zrobiła dla Olsztyna odpowiedź nic. Dla siebie tak.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 0
  • Nauczycielka 2018-10-27 16:47:19 37.47.*.*
    PO mając swoją gazetę wyborczą rozpoczęło nagonkę na Małkowskiego zarzucając mu małą aktywność jako radnego. Czy praca radnego to wieczne ujadanie na sesji, to składanie niekończących się interpelacji? Chyba coś jest nie tak. Radni to wizjonerzy, a nie szczekające burki. Kolejne kadencje rady miasta ugruntowały pogląd ze jak radny zarząda naprawy 5 metrów chodnika to prezydent ze swoimi urzędnikami naprawi lub nie naprawi. Co dało Kacprzyckiemu robienie się na pajaca? Nic. Dostał baty. Nagadał się aż go ręce bolały. Małkowski był Prezydentem. Ma wielki szacunek w ratuszu. Nie musi szczekać na sesji. Wystarczy że zapuka do odpowiednich drzwi w ratuszu i uprzejmie poprosi o załatwienie sprawy. Kacprzycki poczeka miesiąc na odpowiedź z miernym skutkiem a Małkowski załatwi sprawę w tydzień. Małkowskiego jako radnego doceniono dając mu największą ilość głosów a Kacprzyckego pogoniono. Taka jest aktywność radnych. Wolę skuteczność od ujadania i lansu.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 3 0
  • Związkowiec 2018-10-24 19:45:07 37.47.*.*
    W komentarzach do 1 tury wyborów stwierdzono ze zarówno Małkowski jak i Wypij mają ten sam elektorat. Skoro tak, to dodajmy wyborców obu kandydatów i poczekajmy do 4 listopada. Nie musi Wypij deklarować poparcia Małkowskiemu. Bardzo duża część elektoratu Wypija nie poprze grzymowicza bo ten jest dla nich nie do strawienia. Ja stawiam że wygra Małkowski. Inna sprawa. Nikt nie zapytał grzymowicza ile pieniędzy z podatków mieszkanców dał Stomilowi? Skoro dzisiaj stwierdził że tego typu klub powinien utrzymywać prywatny biznes to dlaczego przez wiele lat sponsorował klub? Wtedy miał inne zdanie a dzisiaj ma inne. Ciekawe. Ile pieniędzy dały Stomilowi podległe grzymowiczowi spółki miejskie. Dzisiaj widzimy ze zmarnowano wiele pieniędzy.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 7 1
  • ollllll 2018-10-23 14:06:33 159.205.*.*
    Kłamliwy język mocno zaszkodził i panu Rudnikowi.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 11 2
  • wizja 2018-10-23 12:14:37 83.12.*.*
    Jedna z nowych twarzy - Paweł Klonowski, weszła do rady miasta z drugim wynikiem (2,8 tysiąca głosów) zaraz po Czesławie Małkowskim (2,9 tysiąca)! Może jest nadzieja dla tego miasta?
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 17 8
  • Słońce Warmii 2018-10-23 11:59:48 185.48.*.*
    Szokujący jest brak w Radzie Miejskiej Pana Macieja Tobiszewskiego.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 9 6
  • Brukiew 2018-10-23 11:40:07 95.160.*.*
    Wszyscy mówili jaka ta rada miasta zła itp ... Wszyscy mieli taką chęć ich wyrzucic ze stołka , wszscy czekali tylko na wybory ... A wyszedł jeden wielki syndrom sztokholmski , mieszkancy kochają swoich oprawców.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 24 8
  • MP 2018-10-23 11:18:15 88.156.*.*
    Ciemnogród ,marazm ,itp.Olsztyn bez zmian
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 20 11

www.autoczescionline24.pl