- Mieliśmy kilka propozycji zmian zasad obowiązujących w budżecie obywatelskim. Od zerowego wieku dla głosujących do wyeliminowania głosowania przez Internet – mówi Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna. - Wprowadziliśmy zmiany, które są kompromisowe, stosowane i sprawdzone w innych miastach – dodaje prezydent.
Jakie nowości wprowadzono? W konsultacjach mogą uczestniczyć wszyscy mieszkańcy i mieszkanki Olsztyna, którzy ukończyli 15 rok życia (w zakresie składania propozycji a następnie wyrażania opinii poprzez głosowanie) oraz organizacje pozarządowe mające siedzibę na terenie Olsztyna (w zakresie składania propozycji zadań do Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.
Od tego roku głosowanie na projekty odbywać się będzie również przez internet.
- Głosowanie odbywa się poprzez wypełnienie karty do głosowania i wrzucenie jej do zapieczętowanych urn w wyznaczonych punktach do głosowania, wysłanie wypełnionej karty do głosowania listownie na adres: Biuro Dialogu Obywatelskiego, Urząd Miasta Olsztyna, Plac Jana Pawła II z dopiskiem Olsztyński Budżet Obywatelski, wysłanie wypełnionej karty do głosowania poprzez platformę E-puap, i drogą elektroniczną – czytamy w zarządzeniu prezydenta.
Składanie wniosków i głosowanie nad propozycjami mieszkańców będzie się odbywało w drodze konsultacji społecznych, które zgodnie z zarządzeniem prezydenta rozpoczną się 5 maja 2014 r. i potrwają do 15 października 2014 r.
Dokumenty dotyczące konsultacji w sprawie Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej: www.bip.olsztyn.eu i na stronie www.obo.olsztyn.eu
Komentarze (0)
Dodaj swój komentarz