Pielęgniarki na co dzień pracujące z dziećmi rozpoczną dziś cykl szkoleń, które pozwolą im zdobyć wiedzę i nowe umiejętności. W programie między innymi „Leczenie ran dla pielęgniarek”, „Szczepienia ochronne dla pielęgniarek”, „Wykonanie i interpretacja zapisu elektrokardiologicznego” oraz „Żywienie dojelitowe i pozajelitowe”.
Dzięki ukończeniu tych szkoleń pielęgniarki Szpitala Dziecięcego uzyskają dodatkowe uprawnienia, bardzo potrzebne w codziennej pracy, a także będą mogły rozpocząć odpowiednią specjalizację.
Pielęgniarki nie płacą za szkolenie dzięki umowie Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie z Miejskim Urzędem Pracy w Olsztynie, który dofinansowuje kurs.
- Obecnie od pielęgniarek wymaga się dużo wiedzy i umiejętności, a to oznacza konieczność ciągłego dokształcania się, dlatego postanowiliśmy skorzystać z możliwości wsparcia Urzędu Pracy w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego i zaproponowaliśmy naszym pracownikom wzięcie udziału w szkoleniu – mówi mgr Ewa Romankiewicz, zastępca dyrektora ds. pielęgniarstwa Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie i kierownik szkolenia. - Rozpoczęliśmy szkolenia w ubiegłym roku, ale wówczas dotyczyły one osób powyżej 45. roku życia. W tym roku nie ma ograniczeń wiekowych, więc ze szkoleń skorzysta jeszcze więcej pań. Wiem, ze to dla nich ogromne ułatwienie, bo nie muszą wyjeżdżać na kurs i opłacać go.
W ubiegłym roku w szkoleniach dofinansowywanych przez Urząd Pracy wzięło udział 40 pielęgniarek, m. in. Jolanta Duda, pielęgniarka oddziałowa Oddziału Klinicznego Onkologii i Hematologii Dziecięcej Szpitala Dziecięcego w Olsztynie.
- Uczestniczyłam w szkoleniu na temat leczenia ran i bardzo się z tego cieszę, bo wiedzę, którą tam zdobyłam wykorzystuję w codziennej pracy z pacjentami – podkreśla Jolanta Duda.
Komentarze (1)
Dodaj swój komentarz