Opieka nad seniorem testem cierpliwości?
Każda praca ma swoje blaski i cienie. Cieniem w branży opiekuńczej są bez wątpienia dolegliwości podopiecznego, które wpływają na codzienność nie tylko jego samego, ale również na osoby mu towarzyszące. Choroby typowe dla starszego wieku jak: trudności z chodzeniem, Alzheimer, demencja czy inkontynencja wymagają cierpliwości i empatii od opiekunki lub opiekuna. Jeśli rozważa się pracę w tej branży, dobrze jest mieć jakiekolwiek doświadczenie w opiece nad starszymi osobami. Okaże się to pomocne nie tylko w trakcie rozmów kwalifikacyjnych, ale również na miejscu zlecenia.
Praca w Niemczech jako opiekunka dochodowym zajęciem?
Okazuje się, że bardzo. Polska opiekunka do osoby starszej podczas miesięcznego zlecenia za zachodnią granicą potrafi zarobić nawet do 8 tys. złotych netto. Często są też przyznawane dodatkowe premie. Dla kobiet, które całe życie były szkolone tylko w jednym fachu i mają trudność ze znalezieniem pracy, jest to bardzo dobra okazja do podratowania sytuacji finansowej.
Oczywiście podczas podejmowania decyzji może pojawić się wiele pytań i wątpliwości typu: skoro praca jest w Niemczech, to do kogo będę mogła się zwrócić o pomoc w razie trudnej sytuacji? Co, jeśli nie będę mogła się dogadać z podopiecznym lub jego rodziną? Skąd mam wiedzieć, czy firma mnie nie oszuka, skoro nie znam języka na tyle dobrze, by zrozumieć umowę?
Na te i inne pytania przygotowanych jest wiele agencji opiekunek, jak np. Veritas Opieka. Zanim podejmiesz decyzję, możesz zapytać konsultanta o wszystkie wątpliwości, a ten doradzi Ci w wyborze odpowiedniego zlecenia. Jeśli słabo znasz język, Veritas również Ci pomoże – na stronie dostępne są lekcje języka niemieckiego, a w nagłych przypadkach możesz skontaktować się z Pogotowiem Języka Niemieckiego. Umowy są zawarte w całości po polsku, a na miejscu zlecenia nie jesteś pozostawiona sama sobie – każdej opiekunce zostaje przydzielony koordynator, z którym można się skontaktować o każdej porze.
Komentarze (3)
Dodaj swój komentarz