W „strażnicach” podczas dyżurów, dyżurują w zależności od możliwości, korzystają niekiedy z odbiorników radiowo-telewizyjnych. Telewizor na parking, społecznie użyczył członek parkingu, który płaci abonament .
Tutaj pada pytanie i prośba o sprecyzowanie odpowiedzi na pytanie i podanie ewentualnie wykładni prawnej.
Czy za w/wym telewizor „parking społeczny” musi płacić abonament? Nadmieniam parking nie ma osobowości prawnej, parkingiem kieruje społecznie wybrany przez użytkowników zarząd na czele z Prezesem. Wszyscy członkowie parkingu płacą regularnie abonament za odbiorniki TV w swoich mieszkaniach.
Ustawa zaś precyzuje:
Osoby fizyczne uiszczają miesięcznie jedną opłatę (radiową lub radiowo-telewizyjną) niezależnie od liczby używanych odbiorników w gospodarstwie domowym lub w samochodzie. Jedną opłatę abonamentową niezależnie od liczby używanych odbiorników wnoszą również: publiczne zakłady opieki zdrowotnej, sanatoria, żłobki, publiczne i niepubliczne jednostki organizacyjne systemu oświaty, państwowe i niepaństwowe szkoły wyższe oraz domy pomocy społecznej - w tym samym budynku, zespole budynków lub w samochodach będących w ich używaniu. Firmy i instytucje wnoszą opłatę abonamentową za każdy używany odbiornik radiowy i telewizyjny.
W ustawie nic się nie mówi o parkingach „społecznie strzeżonych”? Rozumiemy iż opłaty abonamentowe pobiera się za używanie odbiorników radiowych i telewizyjnych w celu umożliwienia realizacji misji publicznej przez jednostki publicznej radiofonii i telewizji.
Jednakże opisana sytuacja skłania do refleksji - zapytania, tym bardziej iż aktualnie kara za niepłacenia abonamentu wynosi 30x18.50=555zł.
Z uwagi na pilność sprawy, czy ktoś może nam tę sprawę wyjaśnić?
- czytelnik-członek parkingu społecznie strzeżonego
Komentarze (2)
Dodaj swój komentarz