Imieniny: Filipa, Halki, Salomei
Data dodania: 2024-08-21 22:23

Pierwsza porażka Stomilu w III lidze. Broń lepiej strzelała

Kadr ze środowego spotkania w Radomiu

Piłkarze Stomilu przegrali w Radomiu z miejscową Bronią. Mecz dobrze się rozpoczął dla podopiecznych Piotra Zajączkowskiego, ale ostatecznie to gospodarze wygrali.

Szkoleniowiec Piotr Zajączkowski dokonał dwóch zmian w składzie w porównaniu ze zwycięskim meczem z Wartą Sieradz (4:1). Do bramki powrócił młodzieżowiec Łukasz Jakubowski, a w ataku od pierwszej minuty widzieliśmy Kacpra Sionkowskiego, który w minioną niedzielę z dobrej strony pokazał się w meczu czwartoligowych rezerw.

Olsztynianie na prowadzenie wyszli w 10 minucie spotkania. Dobrze z rzutu rożnego dośrodkował Karol Żwir, a najwyżej w polu karnym wyskoczył obrońca Paweł Flis i głową trafił do bramki rywala. Chwilę wcześniej stały fragment gry wywalczył Tamaz Babunadze strzałem z dystansu.

Gospodarze do wyrównania doprowadzili w 27 minucie z rzutu karnego. Jedenastkę pewnie wykonał Sebastian Kobiera, chwilę wcześnie w polu karnym Hamed Junior Timité został faulowany przez Piotra Jakubowskiego. Pod koniec pierwszej połowy Łysiak ładnie przymierzył po wrzutce od Karola Żwira, ale niestety piłka przeleciała obok bramki.

Broń w drugiej połowie naciskała od początku, ale bramkę strzelili dopiero w 77 minucie spotkania. Michał Wrzesiński popisał się pięknym uderzeniem z dystansu i Jakubowski w tej sytuacji był bez szans. Wcześniej swoich szans szukał Denis Gojko, ale niestety nic z tego nie wyszło. Pod koniec meczu bardzo blisko wyrównania był Maciej Cichocki, który popisał się ładnym uderzeniem w polu karnym, ale bramkarz Broni nie dał się zaskoczyć.

W kolejnym meczu Stomil Olsztyn zagra u siebie z GKS-em Wikielec. Spotkanie zaplanowano na niedzielę (25 sierpnia 2024 roku) o godzinie 15. Rywale w tej kolejce zremisowali u siebie 2:2 z Polonią Lidzbark Warmiński.

Broń Radom - Stomil Olsztyn 2:1 (0:1)

0:1 - Paweł Flis 10'
1:1 - Sebastian Kobiera 27'
2:1 - Michał Wrzesiński 77'

Stomil Olsztyn: Łukasz Jakubowski - Piotr Jakubowski, Paweł Flis, Adam Paliwoda, Mateusz Jońca, Jakub Fronczak (81' Mateusz Pajdak), Piotr Łysiak, Karol Żwir, Denis Gojko, Tamaz Babunadze (81' Maciej Cichocki), Kacper Sionkowski (56' Jakub Karpiński)