Proces zakupu biletu będzie bardzo intuicyjny. Na ekranie należy wybrać rodzaj i liczbę biletów, które nas interesują. Kolejnym krokiem jest uiszczenie opłaty. W stacjonarnych automatach biletowych można płacić zarówno kartą płatniczą, jak i gotówką. Automaty przyjmują banknoty i monety (wszystkie powyżej 10 gr). Nie trzeba mieć odliczonej kwoty, ponieważ biletomaty wydają resztę. Po zakończeniu transakcji należy odebrać bilet.
Jest to pierwsza, na razie testowa wersja biletomatu. Będzie tam można kupić większość biletów, oferowanych przez Zarząd Dróg Zieleni i Transportu czyli papierowe bilety jednorazowe, strefowe, dobowe oraz bilety okresowe (poza sieciówką, biletem 30-dniowym i biletem 10-przejazdowym - ten ostatni będzie dostępny w późniejszym terminie).
Zakupiony w ten sposób bilet należy skasować niezwłocznie po wejściu do autobusu komunikacji miejskiej.
Instrukcja obsługi biletomatu na razie przygotowana jest w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej. Docelowo dojdzie jeszcze wersja niemiecka.
Osoby korzystające z komunikacji miejskiej poza wersją stacjonarną juz wkrótce będą też miały do dyspozycji biletomaty mobilne. O szczegółach poinformuje ZDZiT wkrótce.
Komentarze (1)
Dodaj swój komentarz