Emil Marecki

Piłka nożna. Stomil zdeklasował Wartę Sieradz [ZDJĘCIA, WIDEO]

Radość piłkarzy po ostatnim gwizdku sędziego

Piłkarze Stomilu Olsztyn przed własną publicznością wysoko pokonali Wartę Sieradz. Podopieczni Piotr Zajączkowskiego po trzech kolejkach mają siedem punktów na koncie.

Szkoleniowiec Piotr Zajączkowski dokonał zmian z kadrze w porównaniu z ostatnim bezbramkowo zremisowanym meczem z Lechią Tomaszów Mazowiecki. W bramce zobaczyliśmy Mateusz Małeckiego, który w III-ligowcu debiutował w pucharowym meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Na ławce rezerwowych zasiadł Kacper Sionkowski, a od pierwszej minuty w ataku grał Jakub Karpiński.

Pierwsza połowa spotkania zakończyła się prowadzeniem olsztyńskiego zespołu. Bramkę w 35 minucie strzelił Karol Żwir, który pokonał bramkarza gości uderzeniem z siedmiu metrów. Wcześniej bardzo blisko trafienia do bramki był Tamaz Babunadze, który chciał zaskoczyć golkipera Warty Sieradz uderzeniem z dystansu.

Po wznowieniu gry olsztynianie podwyższyli prowadzenie. Denis Gojko idealnie dośrodkował z prawej strony, do piłki najwyżej wyskoczył Gruzin Tamaz Babunadze i głową wpakował piłkę do siatki. W 61 minucie Stomil podwyższył na 3:0, swojego drugiego gola w tym sezonie strzelił Jakub Fronczak, który wykorzystał dobre podanie od Piotra Łysiaka. Wynik spotkania pod koniec spotkania ustalił Tamaz Babunadze, który minął bramkarza i strzelił do pustej bramki.

Olsztynianie po trzech kolejkach mają na swoim koncie siedem punktów i przewodzą w ligowej tabeli.

Kolejne spotkanie Stomil Olsztyn zagra na wyjeździe z Bronią Radom. Spotkanie zaplanowano na środę (21 sierpnia 2024 roku) o godzinie 19:26.

Stomil Olsztyn - Warta Sieradz 4:1 (1:0)

1:0 - Karol Żwir 35'
2:0 - Tamaz Babunadze 53'
3:0 - Jakub Fronczak 61'
4:0 - Tamaz Babunadze 86'
4:1 - Mateusz Popczyk 90'

Stomil Olsztyn: Mateusz Małecki - Piotr Jakubowski (62' Kacper Sionkowski), Paweł Flis, Adam Paliwoda, Mateusz Jońca, Jakub Fronczak (81' Mateusz Pajdak), Piotr Łysiak, Karol Żwir, Denis Gojko, Tamaz Babunadze (88' Eryk Kosek), Jakub Karpiński (88' Maciej Kurpiel)