Data dodania: 2024-08-25 20:21
Ostatnia aktualizacja 2024-08-26 09:33

Zaczynają się schody? Stomil przegrywa w derbach województwa [ZDJĘCIA]

Nie tak wyobrażali sobie i piłkarze, i kibice spotkanie derbowe z GKS-em Wikielec

Olsztynianie do przerwy prowadzili po golu Tamaza Babunadze, ale ostatecznie komplet punktów pojechał do Wikielca.

Szkoleniowiec Stomilu, Piotr Zajączkowski zdecydował się tylko na jedną zmianę w porównaniu z ostatnim meczem rozegranym w środku tygodnia. Olsztynianie w Radomiu przegrali 1:2 z miejscową Bronią i była to pierwsza porażka Stomilu w tym sezonie III ligi. W ataku widzieliśmy Jakuba Karpińskiego zamiast Kacpra Sionkowskiwgo. GKS Wikielec w pierwszych czterech spotkaniach nie przegrał ani razu, ale podopieczni Damiana Jarzembowskiego mieli mniej punktów. W drużynie rywali na ławce musiał usiąść Michał Leszczyński, wobec kontuzji młodzieżowca z podstawowego składu. Lukáš Kubáň grał w tym meczu od początku. Dwóch byłych graczy Stomilu przed meczem otrzymali pamiątkowe gadżety za grę dla “Dumy Warmii”.

Pierwsze dziesięć minut meczu było mocno wyrównane, ale to gospodarze byli częściej przy piłce i pod bramką rywala. W 14 minucie zakotłowało się pod naszą bramkę, ale na szczęście bez konsekwencji. GKS domagał się też podyktowania rzutu karnego, ale bez rezultatu. W 19 minucie Denis Gojko próbował strzelać, ale nie potrafił dobrze złożyć się do uderzenia. W 21 minucie Brazylijczyk João Criciúma popisał się uderzeniem z przewrotki, ale jeszcze ładniej wybronił to Łukasz Jakubowski. Stomil odpowiedział w 29 minucie, w pole karne dośrodkował Karpiński, ale Tamaz Babunadze trafił prosto w bramkarza Kacpra Włodarczyka. Chwilę później blisko zdobycia gola był Piotr Kapcerek, który strzałem głową po rzucie rożnym próbował zaskoczyć naszego bramkarza. Podobnym uderzeniem Karol Żwir mógł dać prowadzenie w 39 minucie. W 42 minucie Stomil wyszedł na prowadzenie, na piątym metrze idealnie znalazł się Tamaz Babunadze i strzelił gola na 1:0. Przy golu asystował Piotr Łysiak.

Stomil chciał zacząć drugą połowę od mocnego uderzenia. Babunadze wyszedł z szybką kontrą i został sfaulowany przed polem karnym. Stały fragment spokojnie wybronił bramkarz GKS-u. Goście do remisu doprowadzili z rzutu karnego, piłkę w polu karnym dotknął Łysiak, a “jedenastkę” pewnie wykonał Criciúma. Trzy punkty dla GKS-u zapewnił Mateusz Szmydt, który z bliska głową wykończył dośrodkowanie z rzutu wolnego.

W kolejnym meczu Stomil zagra na wyjeździe z Mławianką Mława. Mecz zaplanowano na sobotę (31 sierpnia) na godzinę 17.

Stomil Olsztyn - GKS Wikielec 1:2 (1:0)

1:0 - Tamaz Babunadze 42'
1:1 - João Criciúma 74' k.
1:2 - Mateusz Szmydt 86'

Stomil: Jakubowski - Jońca (68' Jońca), Flis, Paliwoda, Jakubowski, Fronczak (71' Pajdak), Łusiak, Żwir, Gojko, Karpiński (85' Orpik), Babunadze

GKS: Włodarczyk - Krasosucki, Rajski, Kacperek, Kondracki, Jajkowski (84' Kwiatkowski), João Augusto, Ķiršs (59' Szmydt), Ostrowski (59' Rojek), Jankowski (72' Androshchuk), Kubáň

Żółte kartki: Fronczak, Jońca, Jakubowski, Pajdak, Flis (Stomil); Jajkowski, Krasouski, Kacperek (GKS)

Czerwona kartka: Kacperek (90', za dwie żółte; GKS)