We wrześniu 2008 roku w popularnej ''Rzeczpospolitej'' napisano, że posłanka Staroń wzbogaciła się na uwłaszczeniu lokalu, strojącego na gruncie wartym kilkaset tysięcy złotych. A to wszystko miałoby być wykonalne dzięki nowelizacji ustawy Prawa Spółdzielczego, przy której to posłanka pracowała.
Lidia Staroń pozwała gazetę i wyjaśniła, że przeniesienia własności nieruchomości było możliwe od momentu wejścia w życie Prawa Spółdzielczego, a nie jego nowelizacji. Staroń zażądała przeprosin w mediach oraz 90 tysięcy złotych zadośćuczynienia, które dziennik miałby przekazać 9 organizacjom pozarządowym z Olsztyna.
Sąd orzekł, że Nowelizacja ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych spowodowała, że miliony spółdzielców stało się faktycznymi właścicielami swoich lokali, a Posłanka działała w interesie obywateli.
Ostatecznie Staroń wygrała proces, a wczoraj już wybrała organizacje, którym przekazane zostaną pieniądze. Fundacje, które otrzymają finansowe wsparcie to między innymi: Olsztyńskie Towarzystwo "Amazonki", Olsztyńskie Stowarzyszenie Hospicyjne "Palium", Fundacja Przyszłość Dla Dzieci, Fundacja Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych "Pomoc", Stowarzyszenie Na Rzecz Dzieci i Młodzieży Szczególnie Uzdolnionych, Fundacja Mam Marzenia,Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Rodzinie "Arka".
Komentarze (3)
Dodaj swój komentarz