Przypomnijmy, budowa Łynostrady zakłada powstanie trasy rowerowej biegnącej od ul. Kalinowskiego do ul. Tuwima. Projekt przewiduje przebudowę istniejącego wału i poszerzenie jego korony, na której zostanie wykonana nawierzchnia gruntowa ścieżki rowerowej ograniczona betonowymi obrzeżami chodnikowymi.
Dalej trasa przebiegać będzie od ul. Artyleryjskiej do mostu na rzece Wadąg przez Las Miejski brzegiem rzeki Łyny. Początkowo, na odcinku ok. 175 m przebiegać będzie równolegle po obu brzegach rzeki. Odcinek po lewej stronie prowadzić będzie wzdłuż ogrodzenia byłych terenów wojskowych tunelem w ul. 15 Dywizji i łączyć się będzie z główną trasą rowerową na istniejącej kładce nad Łyną. Następnie przebiegać będzie lewym brzegiem rzeki od ul. Artyleryjskiej do mostu Smętka, a następnie lasem po prawej stronie Łyny do ulicy prowadzącej do elektrowni. Dalej drogą do elektrowni do mostu na rzece Wadąg.
Wykonawca Łynostrady już rozpoczął prace na odcinku leśnym w okolicy ulicy Artyleryjskiej.
W ramach zadania wyburzona zostanie ściana popularnego tunelu donikąd, który powstał w ramach przebudowy ulicy Artyleryjskiej (Więcej o tunelu pisaliśmy w 2012 roku - >). To dzięki budowie Łynostrady, istnienie tunelu nazwanego ironicznie imieniem Ryszarda Ochódzkiego - głównego bohatera filmu ''Miś'' Barei, wreszcie nabierze sensu, Tunel umożliwi bowiem bezkolizyjny przejazd rowerzystom jadącym w kierunku rzeki Łyny.
Komentarze (3)
Dodaj swój komentarz