Stadion Leśny od lat niszczeje. Władze Olsztyna powtarzają, że nie ma środków na jego odnowienie. Jednak radny Marian Zdunek ma pomysł, w jaki sposób wykorzystać teren stadionu leżący na terenie Lasu Miejskiego. W interpelacji skierowanej do prezydenta Piotra Grzymowicza zasugerował, że mógłby tam powstać ośrodek rehabilitacyjny dla sportowców. Wie też, w jaki sposób zdobyć na ten cel pieniądze. Kluczem do sukcesu miały być rozmowy z piłkarzem Robertem Lewandowskim, który miałby wesprzeć finansowo inicjatywę.
Myślę, że w tym miejscu mogę się czuć zwolniony z przedstawienia warunków klimatycznych i uroków tego miejsca. Państwo Anna i Robert Lewandowscy budują w Giżycku bardzo ekskluzywny, niepowtarzalny, urokliwy obiekt hotelowy. Na Warmii w Stanclewie są na ostatnim etapie budowy swojej rezydencji. Uważam, że mogliby być zainteresowani moją inicjatywą
- czytamy w interpelacji.
Na koniec Marian Zdunek dodał, że szczegóły tej inicjatywy są do omówienia. Jednak na odpowiedź prezydenta Olsztyna jeszcze trzeba poczekać.
Najstarszy stadion lekkoatletyczny w Olsztynie otwarto w 1920 roku. Na terenie stadionu odbywały się liczne imprezy sportowe. W 1946 odbyły się tu igrzyska Organizacji Towarzystwa Młodzieży Uniwersytetów Robotniczych. W 1960 roku stadion był miejscem zmagań lekkoatletów w ramach Mistrzostw Polski. To właśnie wtedy Józef Szmidt ustanowił nowy rekord świata w trójskoku - jako pierwszy przekroczył granicę 17 m. Kolejny rekord świata padł tu w 1928 roku. Emil Hirschfeld ustanowił wynik 16,11 m w pchnięciu kulą. Nie został on jednak wówczas uznany. Ostatnie zawody na stadionie odbyły się w 1989 roku.
***
Stadion Leśny – niewykorzystany potencjał
Olsztyńscy dziennikarze mają pomysł. Kamień na 100-lecie stadionu Leśnego
Komentarze (11)
Dodaj swój komentarz