Orbitrek - wszechstronna moc orbitreka
Orbitrek to jedno z najchętniej wybieranych urządzeń do ćwiczeń fitness w domu.
Zajmuje niewiele miejsca, a trening na nim angażuje niemal wszystkie grupy mięśni – również górne partie ciała, które są regularnie pomijane podczas ćwiczeń na innych urządzeniach stacjonarnych. Systematyczne ćwiczenia na orbitreku pomagają zatem wzmocnić i wymodelować nie tylko mięśnie ud, łydek i pośladków, ale także ramion, klatki piersiowej i pleców, co przekłada się na zgrabną sylwetkę. Więcej informacji na temat korzyści płynących z treningów na orbitreku znaleźć można w innej publikacji: „Zimą warto ćwiczyć na orbitrekach – sprawdź dlaczego!”.
Bieżnia elektryczna do domu
Bieganie to jeden z najprostszych sposobów na poprawę swojej kondycji. Niestety, jesienno-zimowa aura nie sprzyja treningom na świeżym powietrzu i skutecznie zniechęca osoby początkujące. Rozwiązaniem jest zakup bieżni do własnego domu. Na rynku dostępne są różnego rodzaju modele, w tym nowoczesne sprzęty wyposażone w komputer z licznymi programami treningowymi oraz czujnikami tętna w uchwytach, które pomogą w efektywnym treningu cardio.
Rower stacjonarny - ruch pod zaawansowanym monitoringiem
Dla użytkowników cierpiących na schorzenia kardiologiczne oraz choroby stawów najlepszym rozwiązaniem będzie rower treningowy. Ćwiczenia na rowerze stacjonarnym to najprostsza forma treningu wytrzymałościowego, poprawiająca wydolność serca. W najnowszych modelach znaleźć można również sensory monitorujące poziom tętna oraz specjalne programy treningowe, dostosowane do stopnia zaawansowania ćwiczącego.
Stepper - mały sprzęt do ćwiczeń
Do poprawy kondycji w domowym zaciszu doskonale nada się również stepper. Jest to niewielkie urządzenie, które zmieści się nawet w najmniejszym pokoju. Trening na stepperze przypomina ruch wchodzenia po schodach, angażuje więc głównie mięśnie nóg i pośladków.
Wioślarz magnetyczny - Ergometr mechaniczny czy magnetyczny?
To kolejne urządzenie stacjonarne, które pomoże w efektywnym spalaniu tkanki tłuszczowej i ułatwi budowanie kondycji. Podczas regularnych treningów kształtuje się masę mięśniową, intensywnie spala kalorie, a ponadto poprawia sprawność fizyczną, wydolność serca i płuc. Ćwiczenia z użyciem tego sprzętu wzmacniają mięśnie pleców, brzucha, nóg, pośladków a także ramion i barków.
Decydując się na zakup sprzętu sportowego do domu, warto wcześniej odpowiedzieć sobie na kilka pytań: jaki chcemy osiągnąć cel? Czy zależy nam na dodatkowych funkcjach, takich jak np. mierzenie tętna czy ilość spalonych kalorii? Czy nie mamy żadnych zdrowotnych przeciwwskazań do korzystania z danego rodzaju sprzętu? Kolejnym kryterium wyboru będzie oczywiście budżet, jaki możemy przeznaczyć na ten cel.
Jeśli dopiero zaczynamy trenować, warto ponadto wykupić kilka lekcji z trenerem personalnym, który pomoże dobrać odpowiedni zestaw ćwiczeń oraz doradzi, jaki sprzęt będzie dla nas najlepszy.
Pamiętajmy, że dzięki regularnym ćwiczeniom, oprócz zgrabnej sylwetki zyskamy również dużo lepsze samopoczucie oraz przede wszystkim zdrowie i kondycję, które są bezcenne.
Komentarze (1)
Dodaj swój komentarz