Dziś jest: 23.10.2024
Imieniny: Igi, Marleny, Seweryna
Data dodania: 2024-10-23 15:27

Remis był na wyciągnięcie ręki. Stomilanki walczyły z Pogonią Szczecin [ZDJĘCIA]

Po zaciętym meczu Stomilanki Olsztyn musiały uznać wyższość Pogoni Szczecin

Stomilanki Olsztyn rozegrały zaległe spotkanie w Ekstralidze kobiet. Olsztynianki przegrały 1:2 z mistrzem Polski Pogonią Szczecin. W zespole gospodarzy jest spory niedosyt, bo ostatnia bramka w meczu padła w ostatniej minucie spotkania.

Pierwotnie spotkanie miało odbyć się w sierpniu, ale Pogoń Szczecin poprosiła o zmianę terminu, ze względu na swoje występy w turnieju eliminacyjnym do Ligi Mistrzów. Zdecydowanym faworytem tego spotkania była Pogoń, ale na olsztyńskich Dajtkach mistrzynie Polski nie miały łatwo. Olsztynianki postawiły ciężkie warunki, ale ostatecznie to i tak było za mało, żeby chociaż zremisować.

Pogoń wyszła na prowadzenie w 30. minucie, a pierwszy raz w tym meczu na listę strzelców wpisała się Karolina Łaniewska. Niespodziewanie przed przerwą podopieczne Dariusza Maleszewskiego doprowadziły do wyrównania, bramkę na 1:1 strzeliła Bruna Marques. Gdy Stomilanki liczyły, że dopiszą sobie jeden punkt, to Pogoń za sprawą Łaniewskiej strzeliły kolejną bramkę, która dała zwycięstwo.

- Boli, bo to była końcówka meczu jak się broniliśmy - mówił po meczu Dariusz Maleszewski, trener Stomilanek. - Chcieliśmy ukłuć Pogoń po kontrach. Niestety nie uchroniliśmy się przy stałym fragmencie gry. Wczorajszy trening w 80 procentach był poświęcony zadaniom taktycznym. W tym ostatnim momencie przeciwnik lepiej od nas zareagował i jesteśmy bez punktów. Przyjechał mistrz Polski, dziewczyny pokazały charakter i postawiły się rywalkom. Ten punkt można było zachować, bo mój zespół na to zasłużył.

Stomilanki zajmują aktualnie dziewiątą pozycję w tabeli kobiecej Ekstraligi z siedmioma punktami na koniec. Kolejne spotkanie olsztynianki zagrają 3 listopada w Łodzi z UKS-em SMS.

Stomilanki Olsztyn - Pogoń Szczecin 1:2 (1:1)

0:1 - Łaniewska 30'
1:1 - Marques 45'
1:2 - Łaniewska 90'

Stomilanki: Sikora - Taranowska, Sitarz, Puchalska (80' Kamala), Libera, Golubska, Kałużna (90' Łepska), Sokołowska, Rosiak, Marques (77' Dabney), Santos Da Silva