„Gdy się jest blisko, można znieść wszystko” – jak mawia Superniania. Spędzanie wolnego czasu w rodzinnym gronie, aktywne uczestnictwo w imprezach sportowych ułatwia nawiązywanie i utrzymywanie dobrego kontaktu między rodzicami i dziećmi, a wspólne doznania i emocje ułatwiają nawiązywanie bliskich relacji opartych na zaufaniu i wzajemnym zrozumieniu pozwalają poczuć dziecku bliskość i wsparcie najbliższych. Dzięki tak solidnym fundamentom dorosły już człowiek będzie mógł budować udane życie. A czas, który dziś jest źródłem radości, jutro stanowić będzie mocne podstawy do codziennych zmagań z niełatwą rzeczywistością.
Organizator kampanii, Stowarzyszenie Sportowe Maluszki wspiera rodziców w budowaniu pełnych, głębokich relacji w rodzinie opartych na zdrowym trybie życia oraz propaguje rodzinną aktywność sportową. Dlaczego sport?
„Im szybciej wykształcimy zdrowe nawyki, tym łatwiej będzie nam w całym późniejszym życiu dbać o sprawność własnego organizmu. A wspólne uprawianie sportu nie tylko kształtuje właściwe postawy, ale doskonale buduje relacje między rodzicami i dziećmi.” – uważa wspierająca kampanię Dorota Zawadzka. Celem akcji jest budowanie świadomości rodziców, jak ważna dla prawidłowego rozwoju dziecka jest wspólna aktywność ruchowa. Jazda na rowerze, pływanie, uczestnictwo w grach zespołowych czy innych formach ruchu fantastycznie wpływa na pogłębienie więzi między rodzicami i dziećmi. Na sport nigdy nie jest za wcześnie ani za późno, w zasadzie nie mu ograniczeń wiekowych.
Nawyk aktywnego spędzania wolnego czasu warto wprowadzać jak najszybciej. Wiedząc to, firma Socatots, ogólnopolski partner kampanii, już od lat prowadzi w wielu miastach w Polsce zajęcia sportowe i rekreacyjne nawet dla sześciomiesięcznych dzieci i ich rodziców.
Otwarte warsztaty z Superniania odbędą się w Olsztynie już 10 października o godzinie 17.00 w Przedszkolu niepublicznym "Śmieszek" przy ul. Murzynowskiego 20.
Podczas warsztatów będziemy rozmawiać o tym jak organizować czas dzieciom, by zapewnić im jak najlepszy rozwój społeczny i emocjonalny. Rodzice pogłębią wiedzę na temat znaczenia wspólnych zabaw ruchowych i ich wpływu na kształtowanie pozytywnych relacji z dziećmi.
Komentarze (0)
Dodaj swój komentarz