- W Pabianicach startowaliśmy w trzech konkurencjach: w tzw. push/pullu, wyciskanie na ławeczce i w martwym ciągu - powiedziała nam pani Krystyna. - Ja w kategorii wiekowej 55-59 lat byłam pierwsza we wszystkich trzech konkurencjach ustanawiając w nich rekordy świata w federacji WPA. Zbigniew Koper rywalizował w kategorii 65-69 i również był pierwszy we wszystkich konkurencjach, a w push/pullu ustanowił nowy rekord świata.
Zjednoczeni Olsztyn to w przeszłości dobrze znany olsztyński klub z działalności sekcji podnoszenia ciężarów i kolarstwa. Działał w latach 1964 - 93. Najbardziej spektakularnym jego sukcesem było zdobycie przez Jana Lisowskiego brązowego medalu w podrzucie i zajęcie czwartego miejsca w dwuboju olimpijskim podczas Igrzysk Olimpijskich w Moskwie (1980). Olsztyńscy ciężarowcy wywalczyli, pod kierunkiem m.in. trenera Ludwika Jaczuna, łącznie ponad 140 medali, w tym 27 złotych. Ustanowili 26 rekordów Polski seniorów i 24 juniorów. Przez 22 lata Zjednoczonych Olsztyn nie było na mapie sportowej regionu i kraju. Inicjatorami odrodzenia Zjednoczonych są obecny ich prezes Andrzej Wilk i Edward Karuc.
Przez te kilka lat działalności olsztyński klub mocno zaakcentował swoje odrodzenie. Jego zawodnicy i zawodniczki (jak widać) z powodzeniem go reprezentują zdobywając wysokie lokaty w różnych imprezach krajowych i zagranicznych zarówno w trójboju siłowym jak i w podnoszeniu ciężarów. Ostatnio ważnym wydarzenie stał się start olsztyńskiego zespołu sztangistów (po 30 latach przerwy) w drużynowych mistrzostwach Polski. W pierwszym trzecioligowym turnieju w Ciechanowie Zjednoczeni zajęli pierwsze, a w drugim w Bydgoszczy drugie miejsce i po dwóch rundach plasują się na drugiej pozycji. Trzeci ostatni turniej zaplanowano na wrzesień.
Lech Janka
Komentarze (2)
Dodaj swój komentarz