Imieniny: Joachima, Maurycego
Data dodania: 2024-08-12 10:09

Stomilanki Olsztyn. Początek nowego sezonu na remis [WIDEO]

Zdjęcie ilustracyjne

Stomilanki od remisu rozpoczęły nowy sezon Orlen Ekstraligi kobiet. Olsztynianki dwukrotnie wychodziły na prowadzenie w Rzeszowie, ale za każdym razem gospodarz doprowadzał do remisu.

Podopieczne Dariusza Maleszewskiego nowy sezon zaczęły jak rok temu od remisu. W 2023 roku zremisowały na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław, a teraz podzieliły się punktami z Resovią. Co ciekawe, dwa sezony temu w I lidze Stomilanki także dwukrotnie zremisowały z zespołem z Podkarpacia.

Stomilanki pierwszy raz na prowadzenie wyszły za sprawą Amelii Golubskiej, która przed sezonem przeniosła się do Olsztyna z Marcusa Gdynia. Przy tym golu ładnną akcję przeprowadziła Marques. Zespół Resovii chwilę po wznowieniu gry doprowadził do remisu, bramkę z rzutu wolnego strzeliła Marta Miś. Stomilanki drugi raz na prowadzenie wyszły w 74 minucie, a bramkę strzeliła Alicja Sokołowska uderzeniem zza pola karnego. Gdy wydawało się, że trzy punkty pojadą do Olsztyna, to Wioletta Florek strzeliła bramkę z rzutu wolnego i tym samym zespoły podzieliły się punktami.

- Przez całe spotkanie Resovia broniła się, wyprowadzając sporadyczne ataki - ocenia mecz Dariusz Maleszewski, trener Stomilanek. - Mieliśmy przewagę w posiadaniu piłki, praktycznie byliśmy cały czas na połowie rywalek. One cały czas rozbijały nasze akcje, ciężko było się przedostać przez zmasowaną obronę. Szkoda, żę nie wygraliśmy, bo bramkę straciliśmy w doliczonym czasie gry. Straciliśmy dwa punkty, a dla Resovii zdobyty punkt to sukces.

W kolejnym meczu Stomilanki zagrają w niedzielę (18 sierpnia 2024 roku) na stadionie przy al. Piłsudskiego 69a. Rywalem będzie inny beniaminek ligi - Skra Częstochowa. Rywalki w pierwszym meczu przegrały 0:2 z Rekordem Bielsko-Biała. Początek meczu o godzinie 12.

Resovia - Stomilanki Olsztyn 2:2 (0:1)

0:1 - Golubska 45'