Dziś jest: 17.10.2024
Imieniny: Ignacego, Marity
Data dodania: 2024-09-26 10:07

Stomilanki II Olsztyn zdobyły Wojewódzki Puchar Polski [ZDJĘCIA, WIDEO]

Do tegorocznych rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu rozgrywkowym zgłosiły się cztery zespoły. Puchar wygrały Stomilanki II Olsztyn

W środę (25 września) po południu w Biskupcu doszło do finału Wojewódzkiego Pucharu Polski kobiet. Po dogrywce Stomilanki II Olsztyn wygrały ze Stomilem Olsztyn (U18). Piłkarki wywalczyły o pięć tysięcy złotych oraz przepustkę do Pucharu Polski na szczeblu centralnym.

Do tegorocznych rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu lokalnym zgłosiły się cztery zespoły. Tydzień wcześniej Stomil Olsztyn wyeliminował Polonię Iłowo, wygrywając u siebie 6:1. Stomilanki II Olsztyn wygrały 9:0 z Tęczą Biskupiec.

Pierwsza połowa spotkania była wyrównana i zakończyła się bezbramkowym remisem. Po zmianie stron dobre wejście na boisko zanotowała Oliwia Zagórska, wykorzystała zamieszanie w polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i wyprowadziła Stomilanki na prowadzenie. Gdy zbliżał się koniec spotkania, to zawodniczki Stomilu doprowadziły do wyrównania za sprawą Wiktorii Kowalczyk. O wygranej zdecydowała zatem dogrywka, w której bramkę na wagę zwycięstwa strzeliła Kinga Puchalska.

- Cieszę się, że moje zawodniczki "postawiły się" piłkarkom, które na co dzień grają w Ekstralidze. W składzie Stomilanek grało bowiem 7 zawodniczek z najwyższej klasy rozgrywkowej - powiedział na gorąco po spotkaniu Marek Maleszewski, trener Stomilu.

I dodał: - Zawodniczka, która już w pierwszej połowie powinna opuścić boisko, która faulowała bezpardonowo i "skasowała" mi dwie zawodniczki, powinna dostać dwie żółte, a w konsekwencji czerwoną kartkę, a ona gra do końca i strzela nam bramkę. To jest wypaczenie wyniku. Spotkanie było naprawdę fajne, sędzina jednak nie dostosowała się tego poziomu.

- Wygraliśmy zasłużenie. Stomil próbował od początku spotkania dłużej utrzymywać się przy piłce i atakować, jednak od około 25 minuty zaczęliśmy kontrolować spotkanie - powiedział natomiast trener rywali, Dariusz Maleszewski. - Nasza determinacja i wola walki zadecydowały, że zdobyliśmy puchar. Cieszę się z tego, bo zostawiły kawał zdrowia i serducha na boisku. W tym spotkaniu w kadrze 17 zawodniczek mieliśmy 15 młodzieżowców, w tym cztery juniorki młodsze. Dziękujemy rywalom za grę. Po pucharze wracamy do ligi przed nami kolejne wyzwania.

Stomil Olsztyn - Stomilanki II Olsztyn 1:2 pd. (0:0, 1:1)

0:1 - Zagórska 48'
1:1 - Kowalczyk 82'
1:2 - Puchalska 103'

Stomil: Czasnojć - Z. Kowalczyk, Prusik, Szczepkowska, W. Kowalczyk, Fidurska (114' Bednarczyk), Farelnik, Żukowska (57' Pomichowska), Brakoniecka, Kamińska, Wawrzeniak

Stomilanki II: Krajewska - Taranowska, Korzec, Czepanko, Frydrych, Dymczyk, Milewska, Prusik, Tyczyńska (46' Zagórska), Dabney (115' Szymczuk), Puchalska