Może więc warto zdecydować się na radykalne zmiany? Co powiecie na biwak? Bliskość natury i możliwość przemieszczania się w dowolne miejsce to największe atuty takiej formy wypoczynku. Może się okazać, że zabawa tak was wciągnie, że kolejne wyjazdy będą już właśnie pod namiot. Ale na początek trzeba skompletować sprzęt, czyli czekają nas wydatki. W tej kwestii mamy już mieć jakieś oszczędności, a nawet jak ich nie wystarczy, zawsze możemy liczyć na szybką gotówkę w postaci pożyczki online, podobnej do tej - https://szybkagotowka.pl, zwłaszcza kiedy pojawią się ciekawe promocje.
Co potrzebne jest na biwak?
Zanim jednak złożysz wniosek o pożyczkę online na sprzęt biwakowy, stwórz listę zakupów. Na wyprawę potrzebne będą różne rzeczy, nie tylko namiot, więc najpierw sprawdź, co masz w domu. Może się okazać, że wydatki nie będą bardzo duże.
Sprzęt podstawowy to namiot, materace i pompka, karimaty, koce, poduszki, śpiwory. Koce i poduszki zwykle mamy w domu, a czasami okazuje się, że jest też przynajmniej jeden śpiwór i karimata, a nawet materac i pompka. Im więcej potrzebnych rzeczy odszukamy, tym mniej wydamy na ekwipunek i uzyskaną kwotę z uzyskanej szybkiej gotówki będzie można przeznaczyć na wakacyjne przyjemności.
Poza wspomnianą podstawą potrzebne będą: młotek, sznurek, folia, latarka, scyzoryk, apteczka, baterie zapasowe, worki na śmieci, zapalniczki. Zakładając, że posiłki będą wykonywane samodzielnie, trzeba ze sobą zabrać kuchenkę turystyczną, naczynia, sztućce, deskę do krojenia, noże, ręczniki papierowe, płyn i gąbkę do zmywania, słowem podstawę kuchennego wyposażenia. Zapasów jedzenia nie trzeba brać ze sobą, chyba, że wybieramy się do kompletnej głuszy. W okolicach turystycznych jest teraz pełno sklepów, gdzie można jedzenie kupować na bieżąco i świeże.
Poza wymienionym mieniem konieczna jest też stosowna odzież. Pamiętajmy, że tym razem nie planujemy nocować w ciepłym i suchym hotelu. Przyda się większa ilość dresów, polarów, kurtek przeciwdeszczowych i pełnego obuwia sportowego. Lepiej te zakupy wkalkulować niż potem marznąć na polu namiotowym i marudzić o szybszym powrocie do domu.
Zaplanuj czas pod namiotem
Ideą wakacji pod namiotem jest wspólne spędzanie czasu. Jednakże takie chwile trzeba dobrze zaplanować, zwłaszcza w przypadku dzieci, które zostaną na ten czas niemalże siłą oderwane od komputerów. Trzeba więc zabrać pod namiot przeróżne „czasoumilacze”, czyli gry planszowe, sprzęt sportowy, karty, kości, książki, rebusy i inne łamigłówki oraz głowę pełną pomysłów na animacje, kiedy w dziecięcą psychikę wtargnie nuda. Konieczna będzie też elektronika, bo dziś bez niej ani rusz. Przyda się odtwarzacz mp3 albo boombox na baterie, aparat albo dobry smartfon i tablet, żeby pociechy całkiem nie uschły z powodu braku kontaktu z Internetem. A do tego solidne power banki i kilka ładowarek, które podepniemy do gniazdka znajdującego się na polu namiotowym.
Na biwakowe wieczory przyda się też namiotowa lampka i wygodne foteliki turystyczne. Cały koszt ekwipunku zależy w głównej mierze od wielkości i standardu namiotu, który kupimy. Większe modele, w których można swobodnie stanąć, z dwoma sypialniami i przedsionkiem kosztują w granicach 800-1000 zł. Pozostałe elementy wyposażenie albo mamy w domu albo trzeba będzie dokupić. Całość biwakowego sprzętu powinna się zamknąć w kwocie 1500-1800 zł. Jeśli odpowiednio wcześniej zaczniemy go kompletować, z pewnością trafimy na korzystne promocje. A jak odkładanych na te cele złotówek nie wystarczy, wziąć szybką gotówkę w postaci pożyczki online i skorzystać z okazji. Potem trzeba już tylko zaplanować, kiedy i gdzie rozbijemy obóz.
Komentarze (0)
Dodaj swój komentarz