Droga ekspresowa S7 o docelowej długości około 720 kilometrów, ma połączyć Straszyn koło Gdańska, województwo pomorskie, z Rabką w województwie małopolskim. Specjalne strefy ekonomiczne, które od lat dbają o rozwój polskiej gospodarki, upatrują w dokończeniu budowy S7 szansy na rozwój nowych inwestycji oraz polskiego eksportu.
Wzdłuż tej trasy znajduje się pięć specjalnych stref ekonomicznych: Krakowski Park Technologiczny, Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna, Specjalna Strefa Ekonomiczna „Starachowice”, Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna Euro-Park Wisłosan, Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna.
Strefy ekonomiczne chcą wspólnie działać, by tereny wzdłuż siódemki ożywić inwestycyjnie. Rozwój tego obszaru spowoduje powstanie nowych miejsc pracy. Skorzystają na tym regiony, a w konsekwencji gospodarka kraju.
Spółki zarządzające specjalnymi strefami ekonomicznymi położonymi wzdłuż powstającej S7, postanowiły zaangażować się w ten projekt. To stawia przed nimi wiele wyzwań: od przygotowania wspólnej oferty inwestycyjnej, przez promocję i współpracę, na lobbingu na rzecz zmiany prawa kończąc.
Dlatego też przedstawiciele województw, w tym specjalnej strefy ekonomicznej Warmii i Mazur spotkają się na wspólnej konferencji „S7. Siedem wyzwań. Milion szans'', która zainauguruje to międzyregionalne porozumienie.
Na spotkanie zaproszono premier Ewę Kopacz oraz Ilonę Antoniszyn-Klik, podsekretarza stanu w Ministerstwie Gospodarki. Wsparcie rządu, w szczególności w zakresie finansowania i zmiany przepisów prawnych ma niebagatelne znaczenie w realizacji tych planów.
Konferencja „S7. Siedem wyzwań. Milion szans” odbędzie się 26 czerwca w Kielcach.
Komentarze (0)
Dodaj swój komentarz