Warto zaznaczyć, iż 21 kwietnia mieszkańcy przeszło 700 miast i gmin biorą udział w drugiej turze wyborów samorządowych.
Lokale wyborcze w całej Polsce są dziś czynne w godzinach 7-21.
Aby oddać ważny głos, na wybory należy udać się z ważnym dokumentem tożsamości. Możliwe jest także skorzystanie z aplikacji mObywatel.
Co ciekawe, mieszkańcy, którzy najpóźniej w dniu głosowania ukończą 60 lat, a także osoby niepełnosprawne wraz z opiekunem, w drodze do lokali wyborczych (oraz z), mają możliwość skorzystania z darmowego przejazdu komunikacją miejską w Olsztynie.
W II turze głosujący otrzymają tylko jedną kartę, na której znajdują się nazwiska dwóch kandydatów. Wyłącznie w kratce przy nazwisku naszego faworyta, należy umieścić znak „X” (inne symbole nie są akceptowalne, bowiem głos zostanie uznany za nieważny).
Tak jak w przypadku I tury, siedziby obwodowych komisji pozostają bez zmian.
Warto podkreślić, iż w Olsztynie powstały trzy nowe lokale wyborcze, natomiast dwie siedziby obwodowych komisji zmieniły swoją lokalizację.
Komisja Wyborcza nr 88 znajduje się obecnie w V Liceum Ogólnokształcącym (ul. Krasickiego 2) – dot. wyborców z ulic Barcza nr 38, 50A - 50N.
Komisja nr 89 mieści się w Olsztyńskiej Szkole Wyższej (ul. Bydgoska 33, budynek - bryła A) - ulice: Borowa, Bydgoska, Chełmińska, Jagiellońska /str. parzysta od nr 58 do końca i str. nieparzysta od nr 61 do końca/, Św. Franciszka z Asyżu, Turystyczna, Toruńska, Wadąska, Wiosenna /nr 2/, Wrzosowa.
Natomiast komisja nr 104 powstała w Szpitalu Rehabilitacji Medycznej „AccessMedica” (ul. Bałtycka 89) – obwód zamknięty.
W przypadku zmian lokalizacji, komisja nr 28 przeniosła się z Niepublicznej Szkoły Absolwent do Szkoły Podstawowej Nr 15 (ul. Kętrzyńskiego 10), z kolei komisja nr 56 z bibliotecznej filii nr 6 (znajduje się tam wyłącznie komisja nr 57) do Niepublicznej Szkoły Państwowej „Art. School” (ul. Dolna 16).
Pełna lista lokali dostępna jest TUTAJ.
Jeżeli któryś z wyborców nie ma pewności, gdzie powinien zagłosować, istnieje możliwość weryfikacji właściwego lokalu za pomocą Centralnego Rejestru Wyborców na stronie gov.pl lub za pośrednictwem aplikacji mObywatel.
Jak wynika z komunikatu Państwowej Komisji Wyborczej (PKW), cisza wyborcza, podczas której zabrania się agitowania na rzecz konkretnych kandydatów, obowiązuje na terenie całego kraju do godz. 21 w niedzielę (21 kwietnia), do zakończenia głosowania.
Komentarze (7)
Dodaj swój komentarz