Na terenie Warmii i Mazur funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Olsztynie przy wsparciu funkcjonariuszy AT zatrzymali dwóch mężczyzn. Cezary B., oraz Tomasz P. zostali zatrzymani na terenie Olsztyna. W trakcie przeszukania wynajmowanych przez nich mieszkań zabezpieczono sprzęt komputerowy, nośniki informacji oraz wyroby farmaceutyczne. Na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczono pojazd marki Audi o wartości około 40 tysięcy złotych. Decyzja sądu 20-letni Cezary B. został tymczasowo aresztowany. 32-letni mieszkaniec Jarot - Tomasz P. otrzymał 20 tysięczne poręczenie majątkowe i dozór policyjny.
Policyjna akcja to największe uderzenie w anabolikowe podziemie - w sumie wzięło w niej udział ponad 250 policjantów, w tym także grupy szturmowe. We wtorek, dokładnie o godzinie 6 rano, funkcjonariusze weszli do kilkudziesięciu, wytypowanych wcześniej domów i mieszkań, gdzie mieli znajdować się członkowie zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się procederem nielegalnego obrotu preparatami farmaceutycznymi. Jak ustalili śledczy, chodziło o środki o działaniu dopingującym, wpływającym na wzrost masy mięśniowej oraz wydolności organizmu. W sumie w ręce policjantów wpadły 23 osoby w różnym wieku: 20 mężczyzn i 3 kobiety. Był to trzon grupy, która działała zarówno na terenie naszego kraju, jak i poza jego granicami.
W trakcie przeszukań mieszkań wynajmowanych przez członków grupy policjanci trafili na pomieszczenie, gdzie paczkowano nielegalne farmaceutyki, oraz magazyny, w których znajdowały się bardzo duże ilości środków dopingujących. W trakcie realizacji funkcjonariusze zabezpieczyli ok. 500 tysięcy złotych w gotówce, luksusowe samochody (BMW, mercedesa, nissana i volkswagena), których wartość oszacowano na ok. 900 tysięcy złotych, komputery, nośniki pamięci oraz telefony komórkowe. Dzięki współpracy z Głównym Inspektorem Nadzoru Finansowego śledczy zamknęli konta bankowe należące do członków grupy, na których w sumie znajdowało się około 2,2 miliona złotych.
Wśród zatrzymanych są osoby uprawiające - w przeszłości, jak i obecnie - sporty siłowe. Uczestniczyły one w zawodach krajowych oraz międzynarodowych, gdzie osiągały wysokie wyniki, zdobywając m.in. tytuły mistrzów i wicemistrzów świata.
Zatrzymane osoby odpowiedzą przed sądem za naruszenie ustawy o prawie farmaceutycznym oraz za pranie pieniędzy. Sprawę nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Krakowie.
Materiał, który został zebrany przez koordynatorów z komend wojewódzkich oraz funkcjonariuszy Biura Kryminalnego KGP, wskazuje, że sprawa będzie miała swój ciąg dalszy. Planowane są kolejne zatrzymania.
Komentarze (5)
Dodaj swój komentarz