Nasz lokalny UWM znalazł się w gronie 1904 najlepszych uczelni wyższych. Dla porównania, na świecie działa około 50 tys. uniwersytetów. Wyróżnienie w imieniu władz olsztyńskiej uczelni odebrał rektor UWM-u, prof. Jerzy Przyborowski.
W rankingu THE pod uwagę brane są następujące kryteria: nauczanie, środowisko badawcze, jakość badań, perspektywy międzynarodowe i przemysł. Nasz uniwersytet został sklasyfikowany w przedziale 1501+.
Dobrą perspektywę stanowi fakt, iż w ciągu ostatnich trzech lat podwoiła się liczba polskich uczelni uwzględnianych w omawianym zestawieniu (wzrost z 19 na 39). Przedstawiciele THE twierdzą, iż jest to dowodem stale rosnącej świadomości i zainteresowania rankingiem oraz stanowi podstawę do budowania międzynarodowej reputacji polskich uniwersytetów.
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski ma na swoim koncie także wiele innych sukcesów na arenie międzynarodowej. Przykładem może być chociażby awans Wydziału Medycyny Weterynaryjnej w szanghajskim Global Ranking of Academic Subjects (GRAS). Nagrodzony został również Wydział Rolnictwa i Leśnictwa.
W 2022 r. UWM zadebiutował w kolejnym ze światowych rankingów – QS World University Rankings. W tym roku również się w nim znalazł. Dodatkowo, w zestawieniu najlepszych polskich uniwersytetów klasycznych, które ujmuje ranking CWUR (The Center of World University Rankings), nasza lokalna placówka zajęła dziewiąte miejsce.
Z kolei w zestawieniu THE Impact, który ocenia uczelnie wyższe pod kątem realizowanych Celów Zrównoważonego Rozwoju, określanych przez ONZ, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski znalazł się na szóstym miejscu wśród polskich uniwersytetów klasycznych.
Jak widać, UWM prężnie dąży do dalszego rozwoju, z licznymi już sukcesami. Oby z roku na rok wyniki były coraz lepsze.
Komentarze (12)
Dodaj swój komentarz