Dla tych z Państwa, którzy nie mają pomysłu co zrobić ze sobą w andrzejkowe popołudnie, zapraszamy na niezwykle ciekawie zapowiadający się wieczór artystyczny.
Już 30.11. (sobota) od godziny 16:00 w Sali Widowiskowej Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie odbędzie się Wieczór z Teatrem kloszART. Ma on być wydarzeniem kulturalnym, które w różnorodny sposób będzie oddziaływało na publiczność. Przewidziane są spektakle teatralne, koncert oraz prezentacja warsztatowych etiud teatralnych. W związku z tym, iż odbywać się ono będzie w Andrzejki, nastrój wróżb i magii również będzie towarzyszył widzom.
Wstęp na wydarzenie jest wolny. Dodatkowo, na publiczność czekać będzie poczęstunek oraz kącik z wróżbami. Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Jego Magnificencji Rektora UWM w Olsztynie prof. dr hab. Ryszarda Góreckiego oraz Prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza. Samo wydarzenie zostało zorganizowane przy udziale Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie oraz Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
Sobotnie popołudnie rozpocznie się od premiery Teatru kloszART pt. "Płonąca kukła". Jest to spektakl oparty na dramacie Kerstin Specht. Porusza on tematykę trudnych relacji rodzinnych na wsi w czasach powojennych. Próbuje odpowiedzieć na pytania dotyczące rozbitych rodzin, wpływu jednych relacji międzyludzkich na inne oraz ukazuje podłoża zachowań poszczególnych postaci, kładąc nacisk na tło psychologiczne i biograficzne postaci. Spektakl ukazuje samotność bohaterów, którzy mimo, że tworzą rodzinę, to są jak planety - każde rusza się po swojej własnej orbicie.
Występują:
Babcia - Agata Drozdowicz
Matka - Barbara Sidor
Anke- Katarzyna Wiśniewska
Syn - Mateusz Sobolewski
Berthold - Adrian Kopp
Reżyseria: Adrian Kopp
Kolejną częścią wieczoru będzie podsumowanie warsztatów teatralnych, które odbyły się w ramach projektu "Dwie strony kurtyny" oraz prezentacja wybranych warsztatowych etiud teatralnych. Będą Państwo mieli okazję zobaczyć efekty niemal 15 godzinnej pracy olsztyńskiej młodzieży, która podczas warsztatów obracała się w zagadnieniach muzyki w ruchu scenicznym, komedii dell'arte oraz interpretacji i analizy tekstów literackich.
Po prezentacji warsztatowej przyjdzie pora na koncert zespołu "Wano Wejta".
Skład zespołu: Lena Nowak - klarnet, śpiew
Mikołaj Petryczenko - lira korbowa
Krzysztof Baranowski - kontrabas, gitara
Marcin Sojka - perkusjonalia, sampler
Paweł Malinowski – fortepian
"Wano Wejta” jest spotkaniem pięciu młodych muzycznych osobowości. Zespół czerpie inspiracje z polskiej muzyki tradycyjnej ze szczególnym zwróceniem uwagi na muzykę z regionu Warmii. Chociaż każdy członek bandu porusza się na co dzień w innej przestrzeni muzycznej (jazz, rock, rap, muzyka klasyczna i oczywiście muzyka tradycyjna) to na próbach łączy swoje doświadczenia i pomysły, tworząc własny styl brzmienia. Początkowo „Wano Wejta” miał być jednorazową przygodą wynikającą z konieczności regularnego koncertowania - członkowie grupy są uczniami i absolwentami olsztyńskiej Szkoły Muzycznej. Rezultat kilkudniowej pracy zaskoczył publiczność i przede wszystkim młodych muzyków. Z coraz większą ciekawością i pasją organizowali kolejne próby, aby przekonać się w jakim kierunku estetycznym rozwinie się współpraca. Postanowili nie narzucać sobie żadnych ograniczeń stylistycznych czy gatunkowych.
Wieczór z Teatrem kloszART zamknie spektakl przygotowany przez ten Teatr, oparty na opowiadaniu I. Bergmana pt. "Duchowa przypadłość". Spektakl przedstawia w formie monologów portret kobiety, zagubionej w społeczeństwie, wśród otaczających ją ludzi, ale także zagubionej w samej sobie, próbującej odnaleźć prawdziwą siebie. Próbuje ona uciec w świat wspomnień i wyobrażeń, ale to lekarstwo na jej samotność i wyobcowanie może okazać się jej przekleństwem. Do czego ostatecznie doprowadziło ją to zagubienie i zatracenie własnej osoby? Tego dowiedzą się Państwo podczas spektaklu Teatru kloszART.
Występują:
Agata Drozdowicz, Ewelina Jasińska, Barbara Sidor, Katarzyna Wiśniewska oraz Katarzyna Urbańska, Jacek Parciak, Mateusz Sobolewski oraz Adrian Kopp.
Reżyseria: Adrian Kopp
Komentarze (0)
Dodaj swój komentarz