Studenci Wydziału Nauki o Żywności będą mieli możliwość realizacji części swoich prac dyplomowych i inżynierskich w piekarniach na Pomorzu. Będą mogli również odbyć praktyki w zakładach piekarniczo-cukierniczych. Dzięki temu, studenci, już podczas swojej nauki, zdobędą doświadczenie, tak bardzo potrzebne na rynku pracy.
- Niewątpliwą korzyścią dla środowiska naukowego będzie poznanie aktualnych problemów branży piekarskiej i rozwój funkcji doradczej w tym zakresie - poinformowała dr hab. Iwona Konopka, prodziekan Wydziału Nauki o Żywności UWM.
Natomiast piekarze, dzięki współpracy z naukowcami z UWM, będą mogli pracować nad poprawą jakości pieczywa. W przeciwieństwie do innych gałęzi branży spożywczej, sektor piekarniczy nie podejmuje aktywnych działań promocyjnych i edukacyjnych. Dlatego też, władze wydziału mają nadzieję, ze porozumienie zapoczątkuje kampanię informacyjną dotyczącą nowych wyrobów piekarniczych. Jednym z nich jest pieczywo bezglutenowe, bardzo popularne w Europie, a wciąż trudno dostępne na polskim rynku.
Komentarze (0)
Dodaj swój komentarz