W lipcu informowaliśmy o tym, że wykonawca informację o przedłużającej się modernizacji Uranii przekazał władzom miasta. Pierwotnie obiekt miał być gotowy w lutym 2023 r., jednak remont może się wydłużyć do sierpnia 2023 r. (Przebudowa Uranii potrwa dłużej niż przewidywano. Wiadomo, o ile miesięcy przedłuży się termin). Firma musiała się uporać z kłopotami kadrowymi. 66 obywateli Ukrainy, którzy pracowali na budowie, wyjechało do swojej ojczyzny bronić jej przed Rosjanami (Wykonawca przebudowy Uranii ma kłopoty. Ukraińcy pojechali walczyć za swój kraj). Obecnie na placu budowy przebywał około 250 pracowników.
Do tego dochodzą problemy finansowe związane ze wzrostem kosztów budowy. Ratusz został o tym zaalarmowany już wcześniej, bo wykonawca złożył wniosek o zwiększenie finansowania. Miasto na przebudową hali pozyskało około 200 mln zł z funduszy unijnych, ale to za mało. Ratusz będzie w budżecie musiał znaleźć kolejne środki na dofinansowanie inwestycji.
- Nie chcę zdradzać szczegółów, bo prowadzone są obecnie negocjacje. Jedynie, o czym mogę poinformować, to to, że w grę wchodzi kilkadziesiąt milionów złotych – powiedział „Wyborczej Olsztyn” prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz.
Po remoncie hala Urania ma pomieścić 4 tys. widzów. W bryle "A" zaprojektowano centralnie usytuowane boisko do gry w siatkówkę, piłkę ręczną, koszykówkę, tenisa ziemnego, tenisa stołowego, badmintona, futsal. Oprócz tego będzie można organizować zawody bokserskie, zapaśnicze, taekwondo. Będzie się tam znajdowała widownia z miejscami stałymi, mobilnymi, dla osób z niepełnosprawnościami oraz stojącymi. Wyodrębniona zostanie strefa VIP oraz strefa dla dziennikarzy.
Z kolei w bryle "BC" znajdzie się podpiwniczenie, w którym będą pomieszczenia techniczne i parkingi. Wyżej powstaną m.in. sala treningowo-rozgrzewkowa, sala do podnoszenia ciężarów, pomieszczenia dla sędziów czy trenerów, siłownia, pomieszczenia rehabilitacyjne i medyczne oraz biurowe czy pomieszczenia do obsługi lodowiska-rolkowiska.
Komentarze (50)
Dodaj swój komentarz