- To uznanie dotychczasowego dorobku, znaczenia i jakości uczelni w Szczytnie - mówił podczas konferencji podsekretarz stanu w MSWIA, Błażej Poboży. - To odpowiedź na wniosek szkoły w następstwie spełnienia wielu obiektywnych kryteriów potrzebnych przy takich zmianach.
Wydana w 2021 nowela do ustawy o uczelniach zawodowych umożliwiła używanie nazwy "akademia praktyczna" szkołom, które spełniły odpowiednie warunki. Według dokumentu musi ona funkcjonować co najmniej 10 lat, liczba studentów ma wynosić co najmniej 250 (z czego połowa kształci się stacjonarnie), co najmniej połowa kadry akademickiej jest zatrudniona w uczelni jako na podstawowym miejscu pracy, prowadzi studia na co najmniej 5 kierunkach i co najmniej 1 z nich musi przygotowywać do wykonania konkretnego zawodu.
Zmiany nazwy czeka także inne placówki, takie jak Szkoła Główna Służby Pożarniczej w Warszawie, która również ma zostać akademią.
Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie swoją działalność rozpoczęła w... Słupsku w roku 1945, jako Ogólnopaństwowa Szkoła Szeregowych. W 1954 została przeniesiona do obecnej lokalizacji i przekształcona w Ośrodek Szkolenia Szeregowych Milicji Obywatelskiej. Status szkoły wyższej otrzymała 1 września 1972 roku. Pod dotychczasową nazwą (Wyższa Szkoła Policji) działała od 1990 roku.
Komentarze (35)
Dodaj swój komentarz