Chętni do studiowania na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie zgłaszali się za pośrednictwem systemu Internetowej Rejestracji Kandydatów, korzystając z oferty kilkunastu wydziałów oraz Filii UWM w Ełku.
Najchętniej wybierane kierunki na UWM
Na decyzję o wyborze studiów stacjonarnych pierwszego stopnia oraz jednolitych magisterskich kandydaci mieli czas do 15 lipca.
Przypomnijmy, że kandydaci na studia stacjonarne pierwszego stopnia oraz jednolite magisterskie do wyboru mieli kilkadziesiąt kierunków studiów, w tym dwa nowe: sztuki wizualne oraz logistykę. UWM przygotował dla nich ponad 4 tys. miejsc. Chętnych, by od października 2024 roku dołączyć do grona kortowskich studentów było ponad trzy razy tyle. W systemie IRK zarejestrowało się 12761 osób, czyli o ponad 12 proc. więcej niż rok temu.
Najwięcej zgłoszeń wpłynęło na kierunki:
1. lekarski (2333),
2. weterynaria (913),
3. psychologia (859),
4. prawo (662),
5. kryminologia (469),
6. fizjoterapia (447),
7. pielęgniarstwo (399),
8. filologia angielska (375),
9. ekonomia (362),
10. informatyka (304).
Najwięcej kandydatów ubiegało się o jedno miejsce na:
1. psychologii (14,3),
2. kierunku lekarskim (13,7),
3. kryminologii (7,8),
4. filologii angielskiej (7,8),
5. dziennikarstwie i komunikacji społecznej (5,8) oraz
6. fizjoterapii (5,6).
Aż trzy z najpopularniejszych kierunków na UWM są w ofercie uczelni od niedawna. Psychologię i kryminologię można studiować na UWM od 2020 roku, a fizjoterapię od 2023 roku. Oznacza to, że Uniwersytet dobrze rozpoznaje potrzeby zarówno kandydatów na studia, jak i otoczenia społeczno-gospodarczego.
Kandydaci poznali wyniki
W czwartek 18 lipca o godz. 13 kandydaci, którzy aplikowali o przyjęcie na Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, dowiedzieli się, czy zostali zakwalifikowani do przyjęcia na studia. Jeśli ich wniosek został rozpatrzony pozytywnie, mają kilka dni (do 25 lipca do godz. 15), aby potwierdzić chęć studiowania. W tym celu konieczne jest złożenie niezbędnych dokumentów, które można wysłać albo dostarczyć osobiście.
Strefa Kandydata UWM – spotkajmy się w Kortowie
Na tych, którzy zdecydują się odwiedzić kampus uniwersytecki, czekać będzie od 19 do 25 lipca (z wyłączeniem soboty i niedzieli) Strefa Kandydata UWM.
W Kortowie, przed Biblioteką Uniwersytecką, w której znajduje się Punkt Obsługi Kandydata, stanie uniwersytecki namiot. To w nim będzie można się zrelaksować (w oczekiwaniu na złożenie dokumentów albo już po dopełnieniu formalności) oraz zdobyć cenne informacje dotyczące studiów w Kortowie. Z przedstawicielami UWM będzie można porozmawiać o:
-
domach studenckich oraz warunkach przyznawania w nich miejsca;
-
stypendiach i innych wsparciach finansowych, które oferuje UWM;
-
wyjazdach krajowych i zagranicznych w ramach studiów;
-
stażach i pracy;
-
kołach naukowych i innych możliwościach rozwoju;
-
agendach kulturalnych Akademickiego Centrum Kultury;
-
„Adapciaku” – obozie integracyjnym dla studentów rozpoczynających przygodę na UWM oraz o działalności Samorządu Studenckiego UWM.
W Strefie Kandydata UWM czekać będzie koło fortuny, dzięki któremu będzie można wylosować uczelniane gadżety, a także gry wielkoformatowe oraz ramka i wesołe tabliczki, z którymi przyszli studenci będą mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie instaxem.
Dajemy drugą szansę! Rekrutacja dodatkowa
Kandydaci i kandydatki, którym zabrakło punktów, aby dostać się na wymarzony kierunek, nie powinni tracić nadziei. W piątek 26 lipca zostanie ogłoszona lista kandydatów kwalifikowanych do przyjęcia na studia w ramach uzupełnienia limitów naboru. Osoby, które się na niej znajdą, będą miały czas do 30 lipca, aby potwierdzić zamiar studiowania, dostarczając wymagane dokumenty.
Na tym nie koniec.
Ci, którym nie uda się dostać na studia w pierwszej turze rekrutacji, będą mogli wziąć udział w dodatkowym naborze, który rozpocznie się na początku września. Rejestracja w systemie potrwa od 5 do 16 września do godz. 15. O tym, które kierunki studiów znajdą się w ofercie we wrześniowym naborze, Uniwersytet poinformuje w sierpniu.
Trwa rekrutacja na stacjonarne studia II stopnia oraz studia niestacjonarne
Do 22 lipca Uniwersytet Warmińsko-Mazurski czeka na zgłoszenia kandydatów na studia stacjonarne drugiego stopnia i studia niestacjonarne pierwszego i drugiego stopnia oraz jednolite studia magisterskie realizowane w języku polskim. Należy pamiętać, że poza rejestracją w IRK konieczne jest także dokonanie opłaty oraz złożenie dokumentów warunkujących wszczęcie postępowania kwalifikacyjnego (m.in. kopie świadectwa dojrzałości tzw. starej matury, IB, EB, zaświadczenia o wyniku studiów). Wśród nowości w ofercie są socjologia oraz resocjalizacja z penitencjarystyką.
Komentarze (8)
Dodaj swój komentarz