Weganizm to nie kaprys, czy moda – jak wciąż zdarza się nam myśleć. To idea, styl życia i świadoma decyzja. O tym, czym jest weganizm, jak żyć zdrowo zachowując dietę wegańską, czy po jakie produkty sięgać - rozmawiać będą uczestnicy pierwszego w Olsztynie wegańskiego festiwalu Veganmania 2016, który odbędzie się w sobotę 8 października w Spichlerzu MOK przy ulicy Piastowskiej 13.
Program:
11:00 – wykład Agnieszki Kopczyńskiej: „Jesteś zainteresowany weganizmem lub chcesz przejść na dietę roślinną i nie wiesz od czego zacząć?”
Diet-coach, edukator żywieniowy i trener zdrowego trybu życia odpowie na często zadawane pytania związane z weganizmem. Krok po kroku dowiesz się, jak optymalnie zaplanować przejście na dietę wegańską oraz poznasz kilka propozycji, które być może ułatwią Twoje wegańskie życie.
11:55 – wykład Marty Kasprowicz nt. kampanii restauracyjnej Otwartych Klatek – „RoślinnieJemy”
Wśród trendów na rynku gastronomicznym jeden wyróżnia się szczególnie – coraz więcej osób decyduje się na posiłki całkowicie roślinne. Powodów jest wiele: od troski o swoje zdrowie po empatię wobec zwierząt i chęć prowadzenia ekologicznego trybu życia. Kampania ma na celu przyspieszenie procesu pojawiania się roślinnych ofert w barach i restauracjach.
12:50 – wykład Dobrosławy Gogłozy: „Chcemy osiągnąć wegańską masę krytyczną”
Prezes i współzałożycielka Stowarzyszenia Otwarte Klatki oraz współzałożycielka i koordynatorka NEAR (Network for Eastern European Animal Rights) poruszy kwestie, które omawia na szkoleniach dla aktywistów. Dowiesz się, jak działają Otwarte Klatki i poznasz odpowiedź na pytanie, jak zweganizować świat.
13:45 – wykład Urszuli Zarosy: „O moralności testów na zwierzętach”
Doktor filozofii, członkini Komisji Etycznej ds. Doświadczeń na Zwierzętach i aktywistka Stowarzyszenia Otwarte Klatki opowie, jak komunikują się zwierzęta, jak przeżywają emocje oraz czy rozumieją siebie nawzajem. Odpowie na pytanie, czy wszystkie eksperymenty służą dobru ludzkości oraz kiedy łamanie prawa w obronie zwierząt jest usprawiedliwione.
14:40 – wykład Aleksandry Nowak: „Raport z badań nt. prawnej świadomości w zakresie ochrony i praw zwierząt”
Doktor nauk prawnych, wykładowczyni Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, zajmująca się tematem green cryminology, zaprezentuje wyniki badań nt. prawnej świadomości w zakresie ochrony praw zwierząt.
15:40 – projekcja filmu „Wewnątrz futra” oraz dyskusja
Psycholog Frank Nervik wmawia fachowcom z przemysłu futrzarskiego, że chce założyć własny biznes. Uczestniczy w specjalistycznych szkoleniach, a podczas nich rejestruje wszystko ukrytą kamerą, chcąc ujawnić poznane tajemnice.
Festiwal potrwa do godz. 17:00.
WSTĘP WOLNY
Uwaga!
Liczba miejsc ograniczona.
Zapisy: [email protected] (prosimy podać tytuł wykładu)
Komentarze (5)
Dodaj swój komentarz