Dziś jest: 22.11.2024
Imieniny: Cecylii, Stefana
Data dodania: 2018-04-26 10:46

Redakcja

Kolejne uderzenie CBŚ w przestępczość narkotykową

Policjanci CBŚP i KSP ze specjalnej grupy powołanej przez Komendanta Głównego Policji w ramach prowadzonego śledztwa zlikwidowali w minionym roku laboratoria amfetaminy i plantacje marihuany, zatrzymując przy tym 7 osób i zabezpieczając narkotyki. Ci policjanci ustalili także kolejne 33 osoby, zamieszane w przestępczość narkotykową. W zatrzymaniach udział brali funkcjonariusze CBŚ z Olsztyna.

reklama

Wszystko zaczęło się w minionym roku, kiedy to policjanci wpadli na trop grupy wprowadzającej do obrotu duże ilości narkotyków. Aby zatrzymać wszystkie osoby związane z tym procederem Komendant Główny Policji powołał specjalną grupę śledczą, w skład której weszli policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji oraz Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Stołecznej Policji.  Śledztwo prowadzą policjanci z CBŚP z Zarządu w Kielcach, a nadzorowane jest przez Mazowiecki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Warszawie Prokuratury Krajowej.

Pierwsze wspólne działania w tej sprawie przeprowadzono na terenie woj. mazowieckiego i podlaskiego w lipcu 2017 roku. Wówczas zlikwidowano 3 laboratoria amfetaminy, zabezpieczono 8 kilogramów siarczanu amfetaminy, 8 litrów płynnej amfetaminy, 12,5 kilogramów marihuany oraz zlikwidowano 5 plantacji konopi. Wówczas zatrzymano także 7 osób, które zostały tymczasowo aresztowane.

Śledztwo na tym się nie zakończyło, policjanci CBŚP i KSP dalej ustalali kolejne osoby mające związek z tym procederem.

W minionym tygodniu policjanci z Zarządów CBŚP z Kielc, Łodzi, Lublina, Radomia, Olsztyna, Warszawy i Krakowa oraz Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Stołecznej Policji zatrzymali 23 osoby, a kolejne 10 doprowadzili z Zakładów Karnych. Akcja miała miejsce na terenie województwa mazowieckiego, lubelskiego oraz łódzkiego.

Prokurator Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Warszawie przedstawił podejrzanym zarzuty związane z wprowadzaniem do obrotu substancji odurzających i psychotropowych w ilości nie mniejszej niż 350 kilogramów. Podejrzanym grozić może kara pozbawienia wolności do 12 lat. Wobec 24 podejrzanych zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Na poczet przyszłych kar tymczasowo zabezpieczono mienie u podejrzanych na kwotę ponad 300 tys. zł.

 

Źródło: CBŚ

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz


www.autoczescionline24.pl