Dziś jest: 23.11.2024
Imieniny: Adelii, Felicyty
Data dodania: 2011-03-09 20:51

G.art

Kolejny koncert legendy punk rocka w Olsztynie !

Po doskonałym przyjęciu przez olsztyńską publiczność DEZERTERA przyszedł czas na kolejny koncert ikony punk rocka ! Już 11 marca w

reklama

Po doskonałym przyjęciu przez olsztyńską publiczność DEZERTERA przyszedł czas na kolejny koncert ikony punk rocka ! Już 11 marca w Nowym Andergrandzie z okazji 27-lecia istnienia zagra po raz pierwszy w Olsztynie ciągle żywa legenda sceny punk rock MOSKWA której gościem tego wieczoru będzie również wiekowa stażem formacja CELA NR 3 koncert rozpocznie lokalny przedstawiciel sceny MOTÓR DEAD.

MOSKWA: Zespół powstał w 1983 roku w Łodzi, założony przez Pawła "Gumę" Gumolę (wokal, gitara), Piotra "Rogoza" Rogozińskiego (gitara basowa) i Tomasza Grona (perkusja). Jesienią tego samego roku muzycy wystąpili na festiwalach: "Prawdziwe Brzmienie Łodzi" i "Kontrrockowisko". Wiosną 1984 Moskwa zarejestrowała swoje pierwsze demo, które później zostało wysłane do organizatorów festiwalu w Jarocinie. W sierpniu zespół został jednym z laureatów tego festiwalu, kwalifikując się do "złotej ósemki". Jesienią muzycy w Rozgłośni Polskiego Radia w Łodzi dokonali czterech nagrań ("Co dzień", "Samobójstwa", "Stań i walcz" i "Decyduj sam"), które oficjalnie ujrzały światło dzienne dopiero w 1998 roku na składance różnych wykonawców pt. Porzucona generacja. W grudniu zespół wystąpił na łódzkim festiwalu "Rockowisko". W 1985 roku wziął udział w festiwalach: "Rock Arena" w Poznaniu (maj), "Rock FAMA" w Świnoujściu (lipiec) oraz na "Festiwalu Muzyki Rockowej" w Jarocinie (sierpień). Na festiwalu jarocińskim Moskwa trafiła do dokumentalnego filmu Piotra Łazarkiewicza Fala - Jarocin '85. Łazarkiewicz wykorzystał w filmie krótki wywiad z "Gumą" oraz fragmenty koncertów zespołu. W lutym 1986 Rogoziński i Gron zagrali swoje ostatnie koncerty z Moskwą ("Nowa Scena" w Gdyni), na ich miejscu pojawili się: basista Dariusz "Balon" Adryańczyk oraz perkusista Jarek "Wózek" Woźniak. W sierpniu muzycy ponownie wzięli udział w festiwalu jarocińskim, gdzie po raz kolejny zostali sfilmowani tym razem przez ekipę Andrzeja Kostenki, która kręciła wówczas dokument (My Blood, Your Blood) na zlecenie brytyjskiej stacji BBC.
Jesienią Moskwa wzięła udział w warszawskim festiwalu Róbrege, a w niedługi czas później nagrała swoje pierwsze oficjalne demo pt. Nigdy! (wznowione jako oficjalne wydawnictwo dopiero w 2002 roku). Pod koniec roku odeszli z zespołu "Balon" i "Wózek". Na ich miejsce dołączyli dwaj warszawscy muzycy: basista Dariusz "Maleo" Malejonek i perkusista Tomasz "Gogo Szulc" Kożuchowski. W tym okresie zespół złagodził swoje brzmienie z ostrej, szybkiej gry (spod znaku grup Discharge i GBH) na bardziej rock'n'rollowe. Wiosną 1987 muzycy nagrali dla Rozgłośni Harcerskiej utwór "Wiem". Lato i jesień upłynęły zespołowi pod znakiem kolejnych koncertów na festiwalach m.in "Nowa Scena" (Sopot) i FMR (Jarocin) oraz występach w filmach:Opowieść Harleya (reż. Wiesław Helak) i dokumentalnym Więcej bluesa (reż. Piotr Łazarkiewicz). W 1987 roku członkowie zespołu również dokonali nagrań na debiutancką płytę, która ukazała się dwa lata później (1989) pt. Moskwa (obok "Gogo Szulca" partie perkusji nagrywał również Piotr "Stopa" Żyżelewicz). Na przełomie 1988/1989 skład zespołu stał się płynny, przez Moskwę przewinęło się wielu muzyków, a sam zespół zagrał wiele koncertów, m.in. po raz kolejny w Jarocinie. Między wrześniem 1989 a lutym 1990 "Guma", "Stopa", basista Jacek Topolski oraz gitarzyści: Piotr Jełowicki i Leszek Sokołowski nagrali drugą płytę pt. Życie niezwykłe, na której już prawie zupełnie odeszli od punkrocka zastępując go lekkim rockowym graniem z bluesowymi zagrywkami solowymi. Pod koniec 1990 Moskwa zagrała swoje ostatnie koncerty: m.in. na festiwalu "Róbrege" (u boku Killing Joke) oraz w niemieckim mieście Hagen. W połowie 1991 roku zespół przerwał działalność. Gumola później utworzył zespół 5000 lat grający reggae, "Maleo" i "Stopa" grali w Armii i Izraelu, natomiast "Gogo Szulc" trafił do Tiltu.
www.moskwa.band.pl

CELA NR 3: Polski zespół punkrockowy. Grupa zainspirowana przez takie legendarne kapele jak: Ramones, Sham 69, czy Buzzcocks, powstała w 1985 roku w Grudziądzu, jako "Zanik pamięci". W roku 1986 w pociągu, którym zespół wybierał się na koncert do pobliskiego Torunia, doszło do awantur, co skutkowało przymusowym pobytem w grudziądzkim areszcie. Niejako na pamiątkę tamtego wydarzenia grupa zmieniła swoją nazwę na "Cela nr 3".

Mimo że historia Celi jest burzliwa, a rotacja w jej składzie zawsze była spora, zespół istnieje do dnia dzisiejszego i często koncertuje. Obecnie skład zespołu tworzą: Wiesław Panter (bas, wokal), Krzysztof Panter (gitara, wokal) oraz Jarosław Bielski (perkusja).
W ciągu ponad 21 lat wspólnego grania (9 września 2005r odbył się jubileuszowy koncert 20-lecia Celi z udziałem Farben Lehre) ukazało się 6 wydawnictw (część wyłącznie na kasetach MC), na których zawarto wiele przebojów, śpiewanych do dziś przez tysiące fanów, m.in "Kwiaty", "Cela nr 3", "Sham 69", "Czy to ważne?", "Piwo".
Zespół koncertował między innymi na festiwalu w Jarocinie oraz na Punkowej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.
www.celanr3.dir.pl

MOTÓR DEAD
STREECORE Warmia Olsztyn
www.myspace.com/motorxdead

Start piątkowego koncertu godzina 20.30
Bilety przedsprzedaż 18 zł do nabycia:
Nowy Andegrant ul. Kołobrzeska 32
Pub Sarmata ul. Curie-Skłodowskiej 28
rezerwacja internetowa:
info: [email protected] 
w tytule prosimy o wpisanie MOSKWA OLSZTYN
Bilety w dniu koncertu 25 zł.
Zapraszamy.

Źródło: http://www.facebook.com/event.php?eid=172354749450522

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz


www.autoczescionline24.pl