A | A | A
Data dodania: 2011-02-18 08:00
Iwona Starczewska
Lord Of The Dance po raz pierwszy w Olsztynie!
Mistrzowie tańca tym razem postanowili odwiedzić Olsztyn! ''Lord of the Dance'' Michael'a Flatley'a będziemy mogli zobaczyć 20 marca w Hali Urania. Patronem medialnym widowiska jest portal olsztyn.com.pl!
reklama
W skład obsady „Lord of the Dance” wchodzą mistrzowie tańca irlandzkiego z całego świata, którzy zachwycają niezwykłymi umiejętnościami stepowania. Artyści podczas jednego przedstawienia wykonują ok. 151 tysięcy uderzeń butem! Całe przedstawienie to niezwykłe i spektakularne widowisko taneczno-muzyczne, opowiadające o najpopularniejszej irlandzkiej legendzie, prawdziwej miłości oraz odwiecznej walce dobra ze złem. Publiczność zachwycają także oryginalnymi strojami i niebywale trudną choreografią opracowaną osobiście przez Michael’a Flatley’a. Najnowsza technologia, efekty specjalne i teatralne oświetlenie - wszystko po to, aby zabrać widza w zapierającą dech w piersiach magiczną podróż w świat celtyckich korzeni.
Dzieło Flatley’a to najbardziej chwalone i wzbudzające uznanie wśród światowej krytyki widowisko taneczne. Od swojej pierwszej premiery, która miała miejsce w Dublinie, bije rekordy popularności i stanowi jedno z najbardziej dochodowych przedstawień w historii rozrywki.
Perfekcyjni tancerze, spektakularna choreografia i fenomenalna muzyka Ronan’a Hardiman’a to budzące podziw zestawienie artystyczne. „Lord of the Dance” już od 15 lat fascynuje, czaruje i wywołuje owacje na stojąco.
Premiera „Lord of the Dance” odbyła się w 1996 roku. Artyści stali się jedną z najczęściej podróżujących grup tańca irlandzkiego w historii. Show wzbudzało dreszcze emocji wśród publiki w Europie, Stanach Zjednoczonych, Rosji od Kanady po Argentynę i wzdłuż wybrzeża Pacyfiku.
Podczas ceremonii wręczenia Oscarów widowisko oczarowało na całym świecie ponad 2,5 miliardową publiczność przed telewizorami. Innym razem widzów w paryskim Disneylandzie. Sukcesem zakończyło się także tournée po Afryce i Azji.
Postawa tancerzy irlandzkich jest bardzo charakterystyczna – wyprostowani i uśmiechnięci, w zawrotnym tempie perfekcyjnie wykonują skomplikowane sekwencje kroków, podskoków i wymachów. Tak trudna choreografia wymaga od nich wielkiego talentu i dbałości nawet o najdrobniejsze szczegóły.
Michael Flatley – twórca, producent i reżyser „Lord of the Dance”. Wybitny tancerz i choreograf irlandzkiego pochodzenia, który zapałał miłością do tradycyjnego tańca celtyckiego. Sławę przyniósł mu występ w musicalu „Riverdance”. W 1995 roku rozpoczął tworzenie swojego własnego show. Tworząc „Lord of the Dance”, taniec celtycki połączył z innymi stylami tańca oraz ultranowoczesnymi technikami. Wybitne dzieło usytułowało Flatley’a w czołówce najlepszych tancerzy światowego formatu. Lord Of The Dance było kulminacją jego marzeń, ambicji i niezachwianej pozycji. Ze swymi tancerzami występował na zaproszenie głów państw. W związku z zawodowymi dokonaniami otrzymał zaszczyty od Irish American Magazine, który okrzyknął go mianem „największego Amerykanina irlandzkiego pochodzenia XX wieku”, a Stowarzyszenie National Geographic nazwało Flatley’a „Żywym Skarbem”. Trafił do Księgi Rekordów Guinness’a jako: właściciel najszybszych nóg na świecie.
Począwszy od Dublina, Michael Flatley ze swym widowiskiem objechał cały świat bijąc rekordy popularności i tworząc historię, która wciąż jest wyzwaniem dla kolejnych twórców.
„Lord of the Dance” zaprezentowano w ponad 60 krajach, na 6 kontynentach. Spektakl obejrzało ponad 50 mln widzów. Sprzedano 10 mln płyt CD z muzyką i filmem. Widowisko zostało niewątpliwym rekordzistą finansowym wśród show tanecznych przynosząc jak dotąd, $ 500 000 000 wpływu.
Sekretem fenomenalnego sukcesu „Lord of the Dance” jest jego wszechstronność w dotarciu do każdego rodzaju widza, niezależnie od wieku, płci oraz różnic kulturowych. Umiejętności artystów „Lord of the Dance” przechodzą najśmielsze oczekiwania, dostarczając widzom niezapomnianych wrażeń na długi czas.
Bilety w cenie od 120 do 160 zł dostępne na www.aart.pl, www.ticketonline.pl, www.eventim.pl, www.ticketpro.pl, bileterie Empik oraz w wybranych halach (lista hal dostępna na www.aart.pl)
Źródło: inf. organizatora
Komentarze (0)
Dodaj swój komentarz