Na spotkaniu poruszano między innymi problematykę zjawiska stalkingu, postrzeganego przez niektórych jako część przemocy domowej. Stalking to złośliwe i powtarzające się nagabywanie, naprzykrzanie się, czy prześladowanie, zagrażające czyjemuś bezpieczeństwu.
Podobnie jak w przypadku innych form przemocy, nastoletnia ofiara cyberprzemocy potrzebuje emocjonalnego wsparcia ze strony dorosłych. Musi także wiedzieć, że szkoła podejmie odpowiednie kroki w celu rozwiązania problemu.
O tym, jak interweniować i pomagać, jak również o innych zagadnieniach problematyki przemocy internetowej uczestnicy szkolenia mogli dowiedzieć się od policyjnego specjalisty prewencji kryminalnej, asp. szt. Jarosława Gramana oraz trenera Centrum Mediacji w Elblągu Pana Rafała Olszewskiego
Do końca roku specjaliści poprowadzą jeszcze 12 tego typu szkoleń w na ternie Elbląga. Są one skierowane przede wszystkim do kadr pedagogicznych, policjantów, rodziców, psychologów, i wszystkich innych osób pracujących z dziećmi i młodzieżą, jak również do pracowników instytucji pomocy społecznej.
W związku z kampanią realizowaną przez Centrum Mediacji i Aktywizacji Społecznej oraz Komendę Miejską Policji w Elblągu - „Cyberbezpieczni. Czy wiesz, co w sieci piszczy?”, wydana została ulotka, która będzie rozdawana m.in. w szkołach.
Znajdują się w niej informacje jak przeciwdziałać takiej cyberprzemocy a także jak zachować się, gdy do niej dochodzi.
Komentarze (0)
Dodaj swój komentarz