Dziś jest: 23.11.2024
Imieniny: Adelii, Felicyty
Data dodania: 2013-11-06 15:06

Iwona Starczewska

Olsztyńska ''Dolina Krzemowa'' już otwarta (zdjęcia)

Dziś oficjalnie otwarto Park Naukowo-Technologiczny, który nazywany jest Doliną Krzemową Warmii i Mazur. Wart 70 mln złotych kompleks składający się z trzech obiektów prezentuje się okazale. Sami zobaczcie!

reklama

Choć od sierpnia wszystkie obiekty Parku są gotowe, na otwarcie musieliśmy poczekać. Dziś oficjalnie Prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz, Wojewoda Warmińsko-Mazurski Marian Podziewski i Wicemarszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Anna Wasilewska przecięli wstęgę otwierając kompleks. Wstęga - jak na centrum innowacji przystało - była nietypowa. Tradycyjną taśmę zastąpiła bowiem laserowa wiązka światła, co stało się dodatkową atrakcją wielkiego otwarcia Parku.

Olsztyński Park Naukowo-Technologiczny leżący w okolicach jeziora Skanda to nowoczesny ośrodek gospodarczy, w którym stworzono atrakcyjne warunki do powstawania, rozwoju małych i średnich firm innowacyjnych, z możliwością dostępu do wspólnych urządzeń serwisowych i socjalnych, laboratoriów, obsługi administracyjnej i doradczo-konsultingowej.

- Jesteśmy tutaj od dwóch dni. Wcześniej pracowaliśmy oddzielnie, z reguły w domu. Teraz mamy szansę pracować na wspólny rachunek - mówi Michał Małkowski, wspózałożyciel 813 Studio, firmy działającej w Parku.

Część lokatorów, choć ma już podpisane dokumenty, z przeprowadzką wciąż czeka.

- Właśnie idę obejrzeć swój lokal, mam już podpisane dokumenty i wprowadzam się w styczniu – mówi Alicja Stachura, która będzie zajmować się między innymi badaniami patogentów znajdujących się w żywności.

Park jest w stanie przyjąć kolejnych lokatorów. Szczegóły dotyczące aplikacji znajdują się na stronie parktechnologiczny.olsztyn.eu w zakładce Nabór.

 

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz

  • fghjkl 2013-11-20 20:47:59 193.34.*.*
    Nazwa amerykańskiej doliny krzemowej nie wzięła się znikąd. Dopisek "krzemowa" zawdzięcza temu, że od około 60 lat konstruuje się tam i produkuje półprzewodniki, mikroprocesory i zaawansowane urządzenia telekomunikacyjne. Na uniwersytecie Stanforda w dolinie krzemowej powstały pierwsze projekty dronów, wykorzystywane dziś przez armię amerykańską. Fabryki mikroprocesorów w dolinie krzemowej wypuszczają codziennie kilkaset tysięcy sztuk mikroprocesorów, montowanych później w komputerach, telefonach, pilotach od telewizorów i mnóstwie innego rodzaju sprzętu. Nie rozumiem więc, skąd się bierze ta chęć nazywania wszystkiego "polską doliną krzemową". Kilka firm robiących gierki na telefony i bzdetne strony internetowe nie za wiele ma wspólnego z krzemem...
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
  • do ęą 2013-11-08 08:45:45 217.153.*.*
    Idź zrób lepsze :P grunt to się przypier...ać:)
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
  • ęą 2013-11-07 13:13:44 213.73.*.*
    piękne zdjęcia - artystycznie niewyraźne i rozmazane :)
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0

www.autoczescionline24.pl