W programie pikniku znalazły się m.in.: warsztaty malowania Mony Lisy "dobrymi bakteriami" na szkle, pokazy wirtuozów sztuki laboratoryjnej, podczas których można było zobaczyć bańki z suchego lodu, wybuchowe torebki i przedmioty, które płoną, ale się nie spalają.
Całe rodziny mogły wziąć udział w warsztatach na temat twórczej roli genów w naszym organizmie i dowiedzieć się, dlaczego pewne choroby dziedziczymy, a inne nabywamy. Co więcej, każdy z gości mógł odwiedzić mobilne laboratorium wykorzystywane w badaniach nad ochroną bioróżnorodności zwierząt, które jest niewątpliwym dziełem sztuki dzisiejszej technologii.
Interesująco wypadły także warsztaty tworzenia imitacji naczyń krwionośnych i wykonywania samodzielnych modeli bakterii np. bolibrzuszka. Widzowie dowiedzieli się również, jak wyizolować DNA z cebuli domowymi metodami.
Ogród PAN w Powsinie przygotował pokaz "Botanicznej Tęczy", natomiast Olsztyńska Szkoła Wyższa im. Józefa Rusieckiego zaoferowała gościom bezpłatne porady dietetyczne, badanie skóry i składu ciała.
Organizatorem akcji był Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności Polskiej Akademii Nauk. Impreza odbyła się w ramach Olsztyńskiego Lata Artystycznego.
Komentarze (0)
Dodaj swój komentarz