„Kastracja kotów wolno żyjących oraz kastracja i chipowanie zwierząt właścicielskich” to jeden ze zwycięskich projektów IX edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Jego celem jest zmniejszenie liczby bezdomnych zwierząt, eliminacja chorób narządów rodnych czy łatwiejsza identyfikacja w przypadku zagubienia się pupila.
Zadanie obejmuje kastrację kotek i kocurów, suk i psów, opiekę weterynaryjną w lecznicy po zabiegu i przechowanie do momentu, kiedy możliwe będzie wypuszczenie zwierząt w miejsce bytowania lub odbiór przez właścicieli.
Miasto podpisało umowy z trzeba lecznicami. Jedna będzie zajmowała się zwierzętami właścicielskimi, dwie wolno żyjącymi kotami, które są elementem ekosystemu, a ich obecność zapobiega rozprzestrzenianiu się gryzoni, dlatego nie powinno się ich pozbywać.
Kastracja zwierząt właścicielskich jest możliwa wyłącznie u pupili posiadających czipa. Jeśli go nie posiadają, to przed zabiegiem będą bezpłatnie czipowane. Mieszkańcy Olsztyna, którzy są właścicielami zwierzęcia lub opiekunami kotów wolno żyjących, aby wypełnić wniosek, muszą dostać skierowanie i umówić termin przeprowadzenia zabiegu.
Lecznice wykonujące zabiegi kastracji kotek/kotów wolno żyjących na terenie Olsztyna w 2022 roku:
Przychodnia Weterynaryjna ARKA dr n. wet. Anna Rozicka z siedzibą przy ul. Tuwima 5c lok.2 w Olsztynie; tel. kom. 608 302 002, e-mail: [email protected]
Gabinet Weterynaryjny Dermadog Magdalena Augustynowicz z siedzibą przy ul. Żniwnej 22 w Olsztynie; tel. kom. 660 778 890, 600 510 421
Druk wniosku dostępny jest TUTAJ.
Lecznica wykonująca zabiegi kastracji kotów/psów właścicielskich, których właściciele mieszkają w Olsztynie w 2022 roku:
Przychodnia Weterynaryjna AMICUS lek. wet. Mirosław Dragun z siedzibą przy ul. Hanowskiego 10 w Olsztynie, tel. kom. 510 357 791, e-mail: [email protected].
Druk wniosku dostępny jest TUTAJ.
Wartość projektu to 100 tys. złotych. Akcja potrwa do wyczerpania kwoty przeznaczonej na zadanie, jednak nie dłużej niż do końca listopada.
Komentarze (8)
Dodaj swój komentarz