- Pośrednio chcemy także zadbać o to, aby odpady nie trafiły np. do lasu, lecz do miejsc dla nich przeznaczonych, czyli punktów selektywnej zbiórki odpadów. - dodają organizatorzy na stronie poświęconej kampanii.
Działania prowadzone w ramach akcji „Zadbaj i nie płać...” mają uświadomić mieszkańcom, że system odbioru odpadów powinien być zorganizowany przez gminę w taki sposób, aby za posegregowane odpady mieszkaniec płacił jak najmniej. Dzięki temu segregacja przyniesie każdemu z nas wymierne korzyści finansowe.
Wyrzucanie dużej ilości materiałów, które można raz jeszcze wykorzystać jest stratą cennych zasobów naturalnych. Dlatego segregacja jest tak ważna. Jest to jedna z metod ograniczenia ilości odpadów, poprzez utylizację lub przetworzenie i wykorzystanie ich przy produkcji nowych materiałów (recykling).
Dzięki segregacji odpadów nie tylko oszczędzamy energię, ale możemy ją również pozyskiwać. Ważne, aby uświadomić sobie, że odpady są wytwarzane przez nas i to właśnie my jesteśmy odpowiedzialni za problemy związane z ich usunięciem. I właśnie propagowanie tej świadomości jest głównym celem kampanii „Zadbaj i nie płać...”.
Komentarze (3)
Dodaj swój komentarz